23 червня – День пам’яті жертв масових розстрілів політичних в’язнів на Західній України

Автор:     Опубліковано: 23 Червня 2016 о 19:31    366 переглядів

Сьогодні – День пам’яті жертв масових розстрілів політичних в’язнів на Західній України. Німеччина напала на Радянський Союз. І переповнені в’язнями тюрми стали для радянської влади проблемою. Вихід вона знайшла у масових розстрілах.

ІГОР ОЛЕЩУК, заступник голови обласної організації Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих

«Почались репресії ще в 39 році і за 20 місяців перебування радянської влади, в Західній Україні було арештовано понад 60 тисяч осіб і біля мільйона вивезено в Казахстан і Соловки.  Ось це жертви дрогобицької тюрми обласної, волинської тюрми, в Франківську – Дем’янів лаз, 2 львівські тюрми, хоча там є 4, це в нас на цвинтарі, золочівська тюрма».

Історики кажуть, в перші години війни радянська влада розстрілювала не тільки тих, кому винесла смертний вирок, а й засуджених до ув’язнення і навіть тих, щодо кого слідство тільки почалося. Серед жертв цього страшного злочину були і тернополяни. Тоді радянська влада не пошкодувала навіть підлітків.

ІГОР ОЛЕЩУК, заступник голови обласної організації Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих

« У Тернополі розстріляли біля 1300 людей і вони всі похоронені на братській могилі, там є понад 20 плит, є написи, ми маємо списки цих людей. Біля 30 малолітніх політв’язнів, тобто діти від 14 до 18 років, які були членами ОУН, молодіжних організацій,  «просвітяни» тут похоронені, адвокати, священики».

За радянськими даними під час так званого «розвантаження тюрем» вбили  близько 9 000 в’язнів. Втім, за оцінками сучасних дослідників, йдеться про понад 20 000 жертв.

залишіть коментар