У Тернополі діють програми з впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках на умовах співфінансування. У міській раді закликають мешканців міста активніше до них долучатися. Щоб роз’яснити, що це за програми та які вони мають переваги, для представників ОСББ організували семінар.
СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:
«В місті Тернополі прийнята і діє програма по енергозбереженню, якої передбачено фінансування всіх заходів по енергозбереженню по проекту 70 на 30, тобто 30% дають мешканці, 70% фінансує міський бюджет, за ці кошти ми пропонуємо зробити утеплення фасадів, ремонти горищ, підвалів, ліфтових кабін, заміна вікон в місцях загального користування, встановлення лічильників тепла і встановлення ІТП на кожен будинок».
Сьогодні в місті особливу увагу приділяють впровадженню енергоефективних технологій на об’єктах соціальної сфери.
ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з питань енергозабезпечення при міському управлінні ЖКГ:
«Зараз проводяться роботи по енергоаудиту всіх закладів освіти міста Тернополя, шкіл і садочків і один із акцентів, який ставимо в рамках цього проекту це на житловий фонд, тобто залучення коштів, для того, щоби скоротити шалені енергозатрати на опалення наших багатоповерхівок».
СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:
«Вже в цьому році, буде встановлено 10 ІТП і 10 лічильників тепла в будинках на Сонячному масиві – вул. Купчинського, ще близько 180 передбачено по проекту UBRR, також в межах 180 передбачено по проектах Світового банку, а всього в Тернополі є понад 700 будинків, які потребують встановлення, як мінімум лічильників тепла, що дало би можливість економніше споживати і раціональніше платити за спожите тепло».
В міській раді пояснюють, тернополянам не варто хвилюватися через вартість впровадження енергоефективних заходів, адже ці витрати швидко себе виправдовують.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.