Керівників закладів культури тепер обиратиме спеціальна комісія

Автор:     Опубліковано: 24 Червня 2016 о 20:21    307 переглядів

Відповідно до змін в законодавстві керівників закладів культури призначатимуть на конкурсній основі та укладатимуть з ними контракти. Прозорість цього процесу забезпечуватиме спеціальна комісія.

ЛЮБОМИР КРУПА, заступник голови Тернопільської обласної ради:

«Це оголошується конкурс. Конкурсна комісія складається з девятьох чоловік, з яких три це орган управління, в даному випадку визначено, що органом управління є обласна рада, тут входить два від обласної ради представника і один від обласної адміністрації. Має бути три представника від трудового колективу, але не членів трудового колективу, тобто трудовий колектив вибирає когось ззовні, щоби представляв їхні інтереси і третя трійка – це є представники громадських організацій».

У Тернопільській обласній раді представників  громадських організацій, які увійдуть до складу конкурсних комісій, обирали методом жеребкування.

ОЛЕКСАНДР СМИК, претендент на членство в конкурсній комісії від Національної спілки письменників:

«Ми беремо участь у жеребкуванні, щодо конкурсної комісії трьох установ: облмуздрамтеатри, обласна бібліотека і краєзнавчий музей. (перебивка) Нас цікавить той фахівець, який абсолютно займе це місце директора, яку він програму представить на рік, на п’ять років, на скільки ця людина відповідає фаховості».

Претендентів зголосилося чимало, загалом це представники 16 громадських організацій, зазначає заступник голови обласної ради.

ЛЮБОМИР КРУПА, заступник голови Тернопільської обласної ради:

«Ця комісія впродовж 30 днів, до 25 липня вона має провести ряд своїх засідань, вивчення документів, претендентів на посаду директорів сфери культури, по тих закладах, яких ми оголосили конкурс, їх є на даний час 15 і вивчити відповідність цих кандидатур, їхню компетентність, провести консультації, можливо зустрітись навіть з трудовими колективами, можливо подивитись на матеріально-технічну базу, заслухати претендентів».

До слова, відповідно до Закону контракт з керівниками закладів культури укладатимуть на 5 років.

 

залишіть коментар