Малашівецьке сміттєзвалище – єдине на Тернопільщині, де проводять рекультивацію

Автор:     Опубліковано: 30 Червня 2016 о 19:18    518 переглядів

 

Щоб не повторилася трагедія, яка нещодавно трапилася на Львівщині, по областях проводитимуть перевірки сміттєзвалищ. На Тернопільщині їх кілька сотень. Сміття з обласного центру вивозять на МалашівЕцький полігон, там ситуація стабільна, бо проводять рекультивацію. Подивитися на результати вирішили голови райдержадміністрацій області.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови облдержадміністрації

«Результат нашого сьогоднішнього візиту ви вже сьогодні бачите. Вони приїхали, вони зараз роз’їдуться по районах, їм буде завдання провести в себе обстеження, як ви тільки що чули, в нас в області приблизно 740 стихійних сміттєзвалищ. Ну їх треба упорядковувати».

Наразі на Тернопільщині створили три групи, розповідає Іван Крисак, які проводитимуть перевірки сміттєзвалищ по районах.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови облдержадміністрації

«Для того, щоб відстежити, описати, де вони є, вказати органам місцевого самоврядування, органам виконавчої влади, що робити з ним, ми мусимо знати, де воно, скільки є».

Рекультивація, яку проводять на Малашівецькому полігоні, каже Іван Крисак, дає свої результати.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови облдержадміністрації

«Мені подобається, що на сьогоднішній день ведеться рекультивація. Подобається те, що сьогодні я дивлюся вправо, вліво, не бачу на кілометри розкиданих кульочків і паперу, і так дальше».

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя

«Те, що ми зараз бачимо, це все ж таки мінімальні заходи, які ми можемо виконувати, але це гроші. Це сотні тисяч гривень протягом останніх п’яти років. Щороку тут відбувається заходи з рекультивації для того, щоб пересипати шари сміття, пересипати цією породою і забезпечити належний стан. Тому що, знову ж таки, якщо не здійснювати пересипання, рекультивацію, сміття буде лежати однією масою, може бути загоряння».

І хоч ситуація зі сміттєзвалищем стабілізувалася, планів щодо вдосконалення є чимало, запевняє Владислав Стемковський.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя

«Бачите, що там є частина огорожі, ми плануємо повністю огородити, поставити вагову при в’їзді, тут є освітлення, тут повинна бути цілодобова охорона. Знову ж таки, це є об’єкт, це не є просто свалка, це об’єкт, який називається полігон для утилізації твердих побутових відходів».

Наразі на полігоні постійно працює техніка, яка трамбує привезене сміття та засипає його відповідною сумішшю.

 

залишіть коментар