Менінгококова інфекція забрала життя дитини

Автор:     Опубліковано: 1 Червня 2016 о 22:10    674 переглядів

Менінгококова інфекція, одне з найбільш підступних вірусних захворювань, адже початись може із банальних симптомів застуди: підвищення температури, болі в м’язах, мігрені.  А закінчитись, подекуди за лічені години, – летально.

Нагадаємо, днями від цієї інфекції у Тернополі померла дитина 2011 року народження. Завідувач відділу епіднагляду за інфекційними хворобами в області Марія Павельєва повідомила, у цієї дитини була блискавична форма захворювання.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, завідувач відділу епіднагляду за інфекційними хворобами в Тернопільській області:

«Дуже швидке наростання клініки, яке мабуть, несвоєчасне надання медичної допомоги. Мама зверталась за медичною допомогою, але тим не менше, не госпіталізовувалась. Були певні ознаки які можливо, скажемо так, не запідозрили, що це менінгококова інфекція і таким чином вже можливо було госпіталізацію проведено, але в досить пізніх термінах».

За останні два тижні в області зареєстрували 4 випадки менінгококової інфекції, розповідає Марія Павельєва, 2 з яких виявили у дітей. Найчастіше від цієї недуги страждають діти до 10 років.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, завідувач відділу епіднагляду за інфекційними хворобами в Тернопільській області:

«Інкубаційний період – той період коли, наприклад, людина може захворіти від моменту зараження – це від 2 до 10 діб. Механізм передачі – лише повітряно-крапельний і для цього має бути тісний контакт з хворою людиною або з носієм, тобто з абсолютно здоровою людиною, яка зовні здорова, а вона може бути носієм збудника».

Вберегти себе від менінгококової інфекції можна за допомогою щеплення, проте воно не є обов’язковим, а тому  в нашій області не проводиться. Людям потрібно пам’ятати, аби не захворіти, слід уникати скупчення людей, частіше бувати на свіжому повітрі, а приміщення регулярно провітрювати та  здійснювати там вологе прибирання.

МАРІЯ ПАВЕЛЬЄВА, завідувач відділу епіднагляду за інфекційними хворобами в Тернопільській області:

  «Якщо в нас є хворий, ми встановлюємо особи, які з ним контактували, тобто спілкувались  і відповідно ці особи підлягають бактеріологічному обстеженню, з метою того, щоб запобігти подальшим захворюванням і відповідно виявлення джерела інфекції. (переписка) Їх оглядають медики, відповідно їх оглядає лор-спеціаліст, який дивиться і відповідно це спостереження за ними відбувається на протязі 10 діб, тобто на максимальний інкубаційний період».

Якщо все ж таки у вас, або у вашої  дитини різко піднялась температура, інфекціоністи радять не зволікати і негайно звертатись до лікаря.

 

залишіть коментар