На Малашівецькому сміттєзвалищі проводять рекультивацію

Автор:     Опубліковано: 13 Червня 2016 о 19:05    858 переглядів

 

Сміттєзвалище у Малашівцях не один рік було гострою проблемою, яку вирішити нелегко.

 СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«У Тернополі затверджений проект рекультивації Малашівецького полігону, який також пройшов державну експертизу. Перед тим, як складати проект ми навчилися досвіду, як це робиться, в Польщі, в Угорщині, в Австрії, на підставі їхнього досвіду розробили свій проект. Щороку міською радою на цей проект рекультивації виділяється близько 1 млн. гривень, для того, щоб проводити роботи по рекультивації. Крім того, розуміючи свою відповідальність перед громадою села, міською радою щороку виділяється певну суму коштів для забезпечення соціально-побутових потреб».

Наразі тут постійно працює техніка, яка трамбує привезене сміття та засипає його відповідною сумішшю, розповідає відповідальний за рекультивацію сміттєзвалища Руслан Собчук.

РУСЛАН СОБЧУК, відповідальний за рекультивацію сміття на Малашівецькому сміттєзвалищі

«Сміття спочатку розрівнюється, потім трамбується. Трамбується – от їздить наш бульдозер. Потім починає працювати техніка і привозить сюди кар’єрну висівку. Цей самий бульдозер, цю висівку так само розрівнює і трамбує. Таким чином ми уникаємо самозапалів, виділення неприємних запахів, які мішають».

Ці роботи проводять постійно. У сільській раді кажуть, ситуація змінилася у кращу сторону.

 ВОЛОДИМИР КОРНУТЯК, голова Малашівецької сільської ради

«Сьогодні сміттєзвалище Малашівське знаходиться трошки на кращому рівні, набагато кращому рівні. Чим знаходилося 5 років назад. Зараз бачите, що у нас звалище не горить ніде, ніякого запаху нема, що сусідні села жалілися».

ОРЕСТ СІНГАЛЕВИЧ, начальник управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА

«На сьогоднішній день якщо не максимум, то близько того зроблено, аби оцей об’єкт якнайменше шкодив довкіллю і людям, які проживають там. Інша річ, сміттєзвалище все-таки треба буде вживати кардинальні заходи».

залишіть коментар