На Тернопільщині буде три окружні лікарні

Автор:     Опубліковано: 14 Червня 2016 о 19:00    716 переглядів

В контексті децентралізації змін потребує і медицина. А відтак, галузь охорони здоров’я Тернопільщини зазнає реформування. В рамках цього, розповідають у профільному управлінні облдержадміністрації, область мають намір поділити на госпітальні округи. Відповідно, діятимуть три так звані повітові лікарні, які представлятимуть північний, центральний та південний  регіони. Окружними стануть Кременецька і Чортківська районні лікарні та Тернопільська міська лікарня № 2.

ВОЛОДИМИР БОГАЙЧУК, начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації:

«Чому саме вони? Тому що вони є одні з найбільших лікарень. Щодо територіального розміщення – тобто, ми розглядаємо, де найбільше сполучення, найкраще. Мається на увазі автомобільне сполучення. Щоб, відповідно, можна було б найефективніше надати медичну допомогу. І є нормальна матеріально-технічна база на сьогоднішній день». 

Окружні лікарні, каже Володимир Богайчук – це багатопрофільні медичні заклади, які повинні бути добре оснащеними та готовими працювати в інтенсивному режимі.

ВОЛОДИМИР БОГАЙЧУК, начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації:

«Лікарня буде надавати невідкладну допомогу, ургентну. А наші райони, які залишаються, тобто, які будуть причетні якраз до цієї окружної лікарні, вони будуть надавати планову допомогу. Тобто, лікарня планового лікування – структура її має бути: приймально-діагностичне відділення і, думаю, буде 50-100 ліжок. Я думаю, що це буде загальний профіль ліжок, де будуть входити і ліжка пологові, і гінекологічні, і хірургічні, і терапевтичні, і дитячі, і так далі».

Зі слів Володимира Богайчука, в теорії, окружні лікарні можуть бути створені вже у серпні-вересні.  Госпітальні округи ж сформують, швидше за все, вже після того, як буде проведена адміністративна реформа.

До слова, в подальшому в державі мають намір змінити підхід і до фінансування медичних закладів. Зокрема, запровадити оплату фактично наданих ними медичних послуг.

ВОЛОДИМИР БОГАЙЧУК, начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації:

«Ми зараз фінансуємо лікувальні заклади. Коли буде чітко прорахована медична послуга, кошти будуть йти не на лікувальні заклади, а будуть йти за пацієнтом. І пацієнт, наприклад, з Кременця, може отримати медичну послугу в Чорткові, в Тернополі, в Заліщиках, і так далі. Кошти, які зараз фінансуємо лікарні, вони будуть йти за пацієнтом. І чим більше відвідувань пацієнтів в лікарні, тим більше держава буде давати тій лікарні коштів». 

Відповідно, чим більше людей обирає певний медичний заклад, тим більше він отримує прибутків. Від кількості прийнятих пацієнтів залежатиме і зарплата лікаря. Відповідно, вважає Володимир Богайчук, це стимулюватиме заклади охорони здоров’я до певної конкуренції, відтак, вони створюватимуть максимальні умови, аби залучити пацієнтів.

 

залишіть коментар