На Тернопільщині робитимуть складні кардіооперації

Автор:     Опубліковано: 13 Червня 2016 о 19:07    1 091 переглядів

Сучасний кардіологічний центр матиме і Тернопільщина. Діятиме він на базі обласної університетської лікарні. На це вже передбачили 21 мільйон гривень з державного бюджету, а саме – із субвенції на медичну галузь області. Відтак, в подальшому, аби зробити складну операцію на серці, пацієнтів більше не доведеться відправляти у Львів, Київ чи Луцьк.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Ми мали показники минулого року, що майже 700 людей померло по дорозі до місця діагностування хвороби. Це, в основному, хвороби, пов’язані з серцем, інсульти і інфаркти. Тому, щоб це не допустити в майбутньому, ми сьогодні передбачили кошти для того, щоб такий кардіоцентр зробити в Тернопільській області».   

Зі згаданої суми, 14 із половиною мільйонів наразі передбачили на закупівлю обладнання.

ВІКТОР ЗАПОРОЖЕЦЬ, заступник головного лікаря Тернопільської університетської лікарні з хірургічної роботи та інноваційних технологій:

«Кожне оперативне втручання за собою тягне великі затрати. На сьогоднішній день ми це не можемо робити в зв’язку з відсутністю медичного нормального обладнання, і, відповідно, умов. Ми робимо тільки мінімальні, практично, ну такі, як установка кардіостимуляторів, діагностика. Все інше виконується в інших лікувальних закладах».

Натомість у новому кардіологічному центрі, каже Віктор Запорожець,  буде можливість проводити значно складніші операції.

ВІКТОР ЗАПОРОЖЕЦЬ, заступник головного лікаря Тернопільської університетської лікарні з хірургічної роботи та інноваційних технологій:

«Не буде таких операцій, як пересадка серця, це, звичайно, буде виконуватися у відповідних установах. А так – і пересадка клапанів, операції на судинах, після інфаркту, установка стендів, шунтування, ну і інші оперативні втручання».

До роботи у сучасному кардіоцентрі готуються і медики. Зокрема, вони стажуватимуться на базі закордонних клінік серцевої хірургії.

 

залишіть коментар