На Тернопільщині відбувся вишкіл «Захисти свій дім»

Автор:     Опубліковано: 29 Червня 2016 о 19:12    647 переглядів

Стріляли, бились на ножах, палицями, боролись із суперниками, шукали зниклих побратимів, мінували та розміновували навколишню територію і надавали першу медичну допомогу в ектремальних умовах – все це у командному дусі та в суворій дисципліні – так юні патріоти навчались захищати свій дім на військово-патріотичному вишколі.

Військово-патріотичний вишкіл «Бліх 2016» відбувся днями в урочищі Лози, Зборівського району. Ініціатором заходу є Зборівська райдержадміністрація, що спільно з громадськими організаціями та  представниками Блоку Петра Порошенка «Солідарність» займались патріотичним вихованням учнівської молоді. Участь у вишколі взяли близько 50 учнів зі Зборівського району від 14 до 16 років. Підлітки три дні жили в наметовому містечку. В екстремальних, польових умовах учасники вишколу вчилися основам самозахисту та азам військової справи.

ІГОР ЯВОРСЬКИЙ, голова Зборівської РДА:

«Наша мета навчити дітей захищати свій дім, навіть зі зброєю в руках, якщо прийдеться, тому що вчити національно-патріотичного духу потрібно з дитинства, а стояти за свій дім зі зброєю в руках, я рахую, що треба вчити з навчальної учнівської парти.  І сьогодні велике таборування, розраховане на три дні – навчання».

Нічні алярми, диверсійні завдання, стрільби з вогнепальної зброї, арбалетів, ази рукопашного і тактика ведення ножового боїв, навики добування їжі та води, прочісування лісу, логічне мислення, виховання лідерських якостей – такий комплекс фізичних і духовних навантажень отримали учасники вишколу.

ВАСИЛЬ МУДЛО, комендант військово-патріотичного вишколу «Захисти свій дім», член партії БПП «Солідарність»:

«Ми розуміємо, що за три дні неможливо дітей навчити абсолютно всього, неможливо їх зробити ідеальними солдатами, але ми маємо можливість дати їх як і в духовному напрямку, як і в ідеологічному напрямку так і в фізичному напрямку, якийсь поштовх, який вони зможуть, взяти те, що є найкраще, взяти те, що їм буде потрібно. Завжди залишатися людьми, людьми, які є гідними своєї держави, людьми, які зможуть, не залежно від того, яку будуть виконувати роботу, завжди думати і працювати на благо Української держави».

Охочими до екстремальних пригод були як хлопці так і дівчата. Юні патріоти не приховують, навчання давалось їм не легко, проте з нетерпінням чекатимуть наступних військових навчань.

АНДРІЙ, учасник військово-патріотичного вишколу «Захисти свій дім»:

«Спочатку такий розгублений, не розумієш що до чого, а пізніше стаєш загартований, починаєш пристосовуватись, здружуватись, допомагати один-одному, виживати.  Я навчився як правильно користуватися вогнепальною зброєю, як правильно розпоряджатися в вогневих атаках, як правильно окопувати палатку, ставити її, як треба поводитися».

ІРИНА, учасниця військово-патріотичного вишколу «Захисти свій дім»:

«Ця військова підготовка дуже сподобалася, тут можна дуже багато знайти гарних друзів, позайматися спортом, дізнатися багато цікавого, нового.  Ранок у нас почався в 3 годині. – А як почався ваш ранок? – Нас розбудили, тому що пропало троє учнів із табору, яких ми повинні були розшукати  і тому нас так рано розбудили».

Таке спеціальне, несподіване, диверсійне завдання, для своїх вихованців підготували наставники. Поділившись на команди, школярі близько трьох годин в абсолютній темряві, долаючи перешкоди, шукали своїх побратимів і завдяки тактичним навикам зуміли їх знайти.

МИКОЛА БІЛЬЧУК, організатор військово-патріотичного вишколу «Захисти свій дім»:

«Ми навчаємо на цьому вишколі  дітей основам поводження з вогнепальною зброєю, основам самозахисту , а найважливіше, що ми власне, тут робимо –  це навчаєм їх основам безпеки життєдіяльності в умовах військового конфлікту.  Діти все виконують дуже класно, слухають інструкції, міри безпеки, все вони це виконують»

Проводити подібні заходи на Зборівщині вже стало традицією, кажуть організатори.

залишіть коментар