Тернопільський волонтер отримав майже 40% опіків тіла

Автор:     Опубліковано: 1 Червня 2016 о 22:09    605 переглядів

Днями із тернопільським волонтером сталася біда – у його руках зірвалася пляшка з рідиною для розпалювання вогню. В результаті він отримав майже 40% опіків тіла. На даний час медики розцінюють його стан як середньої тяжкості, проте допомога все ще потрібна.

Його саме везуть з перев’язки і вже здалеку Богдан зустрічає нас посмішкою та жартами, хоч згодом при розмові зізнається: біль ще досі нестерпний. 29 травня волонтери Логістичного центру брали участь у патріотичному заході «Захисти своїх», там організували польову кухню, таким чином хотіли заробити кошти на наступну поїзду на Схід.

БОГДАН КІНДІЙ, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО

«Ну як завжди ми виставляли там шашличок, кашку солдатську, картопельку жарену. Я завжди на гарячих цехах, шашличник. Розпалював мангал спеціальною розпалювальною сумішшю для мангала. Цією сумішшю, саме цієї марки, користувалися неодноразово».

Пригадати всі деталі того дня досить важко, зізнається Богдан. Пам’ятає, розпалював мангал і спілкувався з товаришем.

 БОГДАН КІНДІЙ, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО

«Ну це вже по його словах, бо я не пам’ятав і не розумів, він сказав: ти дав крок назад і дальше стоїш зі мною говориш, каже, дві-три хвилини проходить нашої розмови і в тебе ця бутила в руках взривається».

АНДРІЙ КОВАЛЬЧУК, завідувач відділення опікової травми та пластичної хірургії ТМКЛШД

«На момент шпиталізації в нього було діагностовано опіковий шок тяжкого ступеня, ну, звичайно, різко виявлений больовий синдром. Загальна площа ураження – це 35% поверхні тіла, переважно опіки 2-го А ступеня, місцями також діагностуємо 2-гий В ступінь».

Після госпіталізації Богдану Кіндію зробили операцію з видалення ураженої шкіри, а рани закрили, так званими, замінниками, які виконують тимчасову функцію шкіри, пояснює Андрій Ковальчук.

 АНДРІЙ КОВАЛЬЧУК, завідувач відділення опікової травми та пластичної хірургії ТМКЛШД

«Планується неодноразові наркози, в подальшому теж плануються ксенопластики. Тобто це не одна операція, а буде виконано ще кілька операцій, активна інфузійна терапія, активна медикаментозна підтримка. Роботи багато, десь близько до місяця часу буде проводитися хірургічна реабілітація пацієнта».

Друзі Богдана намагаються допомогти зібрати кошти, адже лікування буде не лише тривалим, але й вартісним. Для прикладу, невдовзі планують організувати аукціон побачень.

ЛЮБА ВОВК, волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО

«Дуже багато людей допомагає, страшенно багато дзвонять, багато пишуть, всі турбуються-хвилються, з-закордону, з України, з Тернополя. І часто люди запитують, що треба. Але оскільки, ну ви розумієте, що тут немає такого конкретного списку ліків, які от стали і кожного дня одні і ті ж самі ліки, тому важко сказати, що треба. Те що треба буде постійно – це перев’язочні матеріали: широкі бинти, компреси стерильні, такі різних розмірів».

Також потрібна кров. При її здачі, вказувати: «1-ша лікарня, опікове відділення, Кіндій Богдан». Більш детальну інформацію можна отримати за номером телефону гарячої лінії центру  (097)-2-055-055. Допомогти також можна переказавши кошти на рахунок: ПриватБанк: 5168 7572 7981 5676), або принести на склад Логістичного центру допомоги бійцям АТО, що на вулиці Збаразька, 16.

 

залишіть коментар