У Теребовлі знову служитимуть військові

Автор:     Опубліковано: 10 Червня 2016 о 19:00    386 переглядів

Близько 15 років військова частина у Теребовлі стояла пустою та занепадала. І от тепер в області взялися за її відновлення. Оскільки приміщення тривалий час залишалися без обслуговування, вони потребують ремонту.

СЕРГІЙ БАРАНОВ, командир 44 окремої артилерійської бригади:

«Тут нічого не розкрадено, все збереглося так, як має бути. Єдине, що воно з часом прийшло в непридатний стан».

Попередньо планують, що після відновлення у частині зможуть служити близько 8-ми сотень військових 44 окремої артилерійської бригади.

СЕРГІЙ БАРАНОВ, командир 44 окремої артилерійської бригади:

«Тернопільська область в нас досить сильно комплектує військовослужбовцями служби за контрактом. І певна їх частка буде розміщуватися саме в Теребовлі».   

Основні роботи планують виконати вже до кінця цього року.  Наразі, каже Сергій Баранов, виготовлена проектна документація та тривають підготовчі заходи. До активної фази ремонтів мають намір приступити вже через місяць-два.

СЕРГІЙ БАРАНОВ, командир 44 окремої артилерійської бригади:

«В першу чергу, ми плануємо зробити житловий фонд. Житловий фонд будується і відновлюється вже згідно нових проектів, де військовослужбовці будуть розміщуватися по 2-4 чоловіка, зі своїм санвузлом, своя, скажемо так, кухня, де будуть відповідні кімнати з сучасним обладнанням, пральні машинки, бані, і таке інше. Що навіть іншого житла для будівництва, службового житла, навіть в місті ми не будемо потребувати».

Також замінять комунікації, побудують нову котельню, влаштують їдальню та медпункт. Ймовірно,що частково роботи профінансують з місцевого бюджету. Адже наразі на відновлення військової інфраструктури 44 артбригаді Міністерство оборони виділило 13 з половиною мільйонів гривень, в той час, як реальна потреба – близько 40.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«На сьогоднішній день, враховуючи, що в нас є децентралізація, і так зроблене податкове законодавство, що кошти на сьогоднішній день залишаються в області, ми маємо надію на те, що буде перевиконання бюджетів, так, як сьогодні ми бачимо в громадах. І я думаю, що, перш за все, ми будемо ставити пріоритетом відновлення військових частин. Можливо, ми залучимо інвестора. Ми домовилися про те, що котельню беремо, адміністрація і рада, на себе. Що ми її зробимо».  

Також ставитимуть питання про виділення Міністерством оборони додаткових коштів.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Я думаю, що з міліарного бюджету Міністерства оборони можна знайти достатньо коштів для того, щоби докластися до будівництва і відновлення військових частин на території Тернопільської області. Ми не усуваємося. Ми забезпечуємо ключові складові. Ми забезпечуємо комунікативну складову, ми даємо підведення, електропостачання, будуємо підстанцію, робимо підстанцію, і ще, з трьох об’єктів, беремо один з об’єктів на добудову і реконструкцію – котельню. Далі ми чекаємо підтримки з боку держави».    

Військова частина у Теребовлі – не єдина, яку мають намір відновити. Зокрема, також одна з пріоритетних – Чортківська.

залишіть коментар