У Тернополі  «білий дім» пікетували родини контрактників

Автор:     Опубліковано: 16 Червня 2016 о 19:00    329 переглядів

Контракти про війську службу їхніх родичів закінчилися ще два роки тому, проте право на вибір: служити чи ні – їм не дали.

 СОЛОМІЯ ПАВЛИШИН, чоловік служить за контрактом

«Це якби всеукраїнське таке питання, тому що мітинг вже був і в Львові, і у Франківську, сьогодні, до  речі, у ті самі годині в Чернівцях. Також планується в інших областях».

Відтак і у Тернополі зібрались ті, кого це питання «болить» чи не найбільше.

СОЛОМІЯ ПАВЛИШИН, чоловік служить за контрактом

«Ми дружини, матері, також ще знайомі і просто небайдужі громадяни, зібралися тут з вимогою: звільнити контрактників, які підписали контракти ще до початку особливого періоду, тобто ще в 2011 році підписали контракти. Ці контракти були підписані на три роки».

ОКСАНА АЛЕКСЕВИЧ, наречений служить за контрактом

«Прийшла для того, щоб відстояти права свого хлопця і взагалі всіх хлопців, які зараз служать на контрактній службі, тому що вони служать дуже великий термін – це п’ять років».

Син Жанни Сєргеєвої служить в Яворівській 24-тій бригаді, артилерист. Жінка пояснює, син підписав контракт у мирний час, у 2011-му, 15-го липня.

ЖАННА СЄРГЕЄВА, син служить за контрактом

«Тобто контракт закінчився є привід для того, щоб розірвати з ними контракт, це от норма Закону, там ті статті прописані, я контракт маю з собою».

Проте його продовжили автоматично, хоч у контракті чітко, чорним по білому написано: три роки.

ЖАННА СЄРГЕЄВА, син служить за контрактом

«В країні сталася війна і їх самих перших кинули в зону АТО, і по сьогоднішній день. В мене навіть є довідка, я правда її з собою не взяла: що такий-то такий-то перебуває в зоні АТО з такого періоду і по сьогоднішній день».

Жінка шукала пояснень оббиваючи пороги різних владних структур, розповідає, всюди одна і таж відповідь: на особливий період у державі, дія контракту продовжується на невизначений термін.

ЖАННА СЄРГЕЄВА, син служить за контрактом

«Вони згідні служити далі, вони прекрасно розуміють, що одночасно всіх контрактників звільнити не можуть, тому що – ну підемо ми з вами тоді служити. Вони хочуть знати конкретно: Скільки ще буде тривати «невизначений термін»? Коли вони зможуть повернутися додому? На що вони мають право на сьогоднішній день?Тому що в них лише обов’язки».

СОЛОМІЯ ПАВЛИШИН, чоловік служить за контрактом

«То ми не розуміємо доки це має тривати: чи 20 років, чи 50 років. Хтось нам може пояснити доки це має бути?».

Люди кажуть, не знають куди і до кого звертатися, аби їх зрозуміли і допомогли. Наразі просять обласну владу посприяти вирішенню цього питання.

НАТАЛІЯ ГРИЦАК, син служить за контрактом

«Помогли їм завершити цей контракт, тому що він на невизначений термін»

Перший заступник голови облдержадміністрації, який вийшов до мітингувальників, запевняє, сьогодні Міністру оборони України  з Тернополя відправлять офіційного листа, щоб дане питання вирішили.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови облдержадміністрації

«Якраз щоби, все-таки, дати можливість тим хлопцям, які підписували контракт на визначений термін, були відпущені. Це я вам гарантую, що сьогодні такий лист піде. Ми знаємо про ваші наміри сьогодні прийти до нас, ми вже пару днів над цим працюємо. Ми поставили до відома в телефонному режимі Київ, зараз пишемо листа і відправимо туди».

Коли із Києва отримають відповідь, Іван Крисак пообіцяв донести її до людей.

залишіть коментар