У Тернополі бригади швидкої медичної допомоги демонстрували свої навики

Автор:     Опубліковано: 14 Червня 2016 о 19:15    895 переглядів

У Тернополі медики бригад швидкої допомоги демонстрували свої вміння на практиці. Вже вшосте відбулись обласні змагання бригад швидкої медичної допомоги та медицини катастроф. Участь у заході взяли 18 команд: 16 – районних бригад та 2 – з Тернополя.

МИХАЙЛО ДЖУС, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф в області:

«Виступають нові бригади, багато є з пунктів, тобто не з райцентрів а з пунктів швидкої допомоги, навіть є фельдшерські бригади і по місту Тернополі виступають дві бригади, де працюють працівники, яким по року, по два – працюють».

Мета змагань – закріпити теоретичні знання медиків на практиці.  Також бригади обмінювались і своїм досвідом з колегами, розповідає Михайло Джус.

Оцінювали конкурсантів судді –  викладачі медичного університету та працівники швидкої допомоги, які перемагали у подібних заходах як в Україні так і за кордоном.

Студент Тернопільського державного медуніверситету Роман Гук виступив в ролі потерпілого, в якого почалась артеріальна кровотеча. Юнак зізнається бере участь у такому заході вперше.

РОМАН ГУК, студент-медик:

«Я люблю дуже багато ефектів, я вмію гарно грати ролі, я люблю пустити кров, я люблю, щоб так все було ефектно».

ГАЛИНА ЦИМБАЛЮК, старший суддя змагань:

« Команди працюють по дві, в нас є 18 команд, значить ми маємо  прийняти 9 етапів на даному конкурсі і оцінюємо по основних параметрах сортування і надавання допомоги, тобто співпраця з МНС, як команда вміє відсортувати і за короткий проміжок часу – 10 хв. Знайти і діагностувати всіх постраждалих, а тоді викликає додаткові бригади  і як надає допомогу, поки немає більше нікого, поки вони працюють самі. Працюють окремо фельдшерські і окремо лікарські бригади».

Щодо самих учасників, то  вони зізнаються, попри усі труднощі, такі заходи приносять їм багато користі.

СНХ: ВОЛОДИМИР МОСПАНКО, учасник змагань

 «Маса адреналіну, маса задоволення, досить цікава, файна організація, тільки трошки погода підвела, а в загальному все дуже прекрасно. – Спасли людей? Всіх? – Постаралися, я всією інформацією не володію, але практично спасли всіх».

До слова, цьогоріч на змаганнях було 4 конкурсних завдання: «аварія», «отруєння», «вибух»  та «кардіологія».

 

залишіть коментар