У Тернополі проголосували за громадський бюджет та заборонили «Росію»

Автор:     Опубліковано: 16 Червня 2016 о 18:29    638 переглядів

На чергову, вже дев’яту, сесію зібралися депутати міської ради. Перш, ніж приступити до роботи, обранці вшанували загиблих у вівторок у Затоці.  Нагадаємо, 16-те червня у місті оголосили днем жалоби.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Рекомендовано припинити будь-які музичні, розважальні і інші заходи, а також – вивісити на всіх будівлях, незалежно від форми власності, приспущені прапори з чорними стрічками. Пропоную почати роботу нашої сесії з хвилини мовчання». 

Після цього, депутати вислухали охочих виступити. Зокрема, зі своєю проблемою на сесію прийшли мешканці багатоквартирних будинків на Коновальця,12 та Чубинського, 1.

«В 2014 році біля нашого будинку на газоні, без погодження з мешканцями, приватний підприємець розмістив кіоск, нібито, для ремонту взуття. Хоча би то був кіоск, а то – настояща буда. Кіоск розміщений під вікнами нашого будинку, зовсім в іншому місті, ніж зазначено у паспорті прив’язки. В кіоску поставлена піч для опалення з виведеною трубою, що призводить до забруднення повітря. Ми категорично проти розміщення цього «архітектурного чуда».   

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ми всі знаємо ситуацію, всі знаємо цю проблему. Вчора була проведена нарада за участю депутата, муніципальної поліції, архітектури і земельників. Є відповідне розпорядження, хто що має зробити. Прописаний план дій. Є і гарантійне зобов’язання – до 23 серпня демонтувати і привести у відповідність. Відсунеться на те місце, яке йому належить, буде лише кіоск з ремонту взуття, так, як це має бути. Нічого іншого там бути не може».

Підтримали обранці і низку депутатських запитів, які стосувалися, зокрема, учасників АТО, комунальних підприємств, сміття та потреб міських шкіл. А вже при розгляді питань порядку денного, насамперед, проголосували за затвердження положення «Про громадський бюджет Тернопільської міської ради».

НАЗАРІЙ ЗЕЛІНКА, депутат міської ради:

«Громадський бюджет – це бюджет участі, коли громада отримує реальну можливість активно впливати на розподіл бюджетних коштів в місті Тернополі. Зокрема, кошти бюджету участі розподіляються на реалізацію громадських ініціатив, проектів з поліпшення міського середовища, запропонованих тернополянами. Це своєрідний грант з міського бюджету, отриманий на вирішення конкретних питань виборців».

Рішення, вважає Назарій Зелінка, покращить комунікацію між громадою і місцевою владою.

НАЗАРІЙ ЗЕЛІНКА, депутат міської ради:

«Кожен мешканець Тернополя може подати заявку, яка, якщо формально вона виконана, то вона буде виставлена на публічне голосування. Голосування буде тривати, там, протягом 30 днів, двома методами: ідентифікація за допомогою BankID або реальне голосування».

ІГОР ТУРСЬКИЙ, депутат міської ради:

«Ми би хотіли, щоби і громада міста, і депутати включилися вже тепер, бо з 1 вересня будуть прийматися заявки. 2 місяці будуть прийматися заявки, потім – оброблення. Так, щоб ми вийшли вже на наступний бюджетний рік з готовою пропозицією, на що ці кошти можуть бути потрачені. Ще раз повторюся, це буде біля 5 мільйонів гривень».  

Також, серед іншого, депутати підтримали звернення до Верховної Ради і Міністерства екології та природних ресурсів щодо прискорення прийняття проекту Закону «Про обмеження виробництва, використання, ввезення та розповсюдження полімерних пакетів» та заборонили зовнішню рекламу та інформаційні вивіски із використанням слів «Росія», «Російська Федерація».

ВОЛОДИМИР КАШИЦЬКИЙ, заступник начальника управління стратегічного розвитку Тернополя:

 «Перше: заборонити в місті Тернополі розміщення інформаційних вивісок, в яких використовуються слова «Росія», «Російська Федерація» та похідні від них слова або словосполучення. Друге: керівникам, співвласникам, власникам підприємств, установ, організацій, фізичним особам-підприємцям в десятиденний термін провести оперативні заходи щодо демонтажу вивісок, оголошень, щитів, таблиць, дощок, тощо, що не відповідають пункту один цього рішення». 

Втім, не лише ці слова, зрештою, потрапили під заборону.

ІВАН СОРОКОЛІТ, депутат міської ради:

«Пропозиція, можливо, ще підсилити, щоб в нас не появився «Московський банк», то, може, слово «Москва» добавити? І унеможливити обхідний маневр, це включно з перекладом на іноземні мови». 

«36 «за», прийнято, дякую».

Також, серед іншого, депутати внесли зміни до бюджету та розглянули низку земельних питань.

 

залишіть коментар