У Зарваниці відбулася перша професійна проща журналістів

Автор:     Опубліковано: 6 Червня 2016 о 21:45    477 переглядів

6 червня в Україні відзначають День журналіста. Цьогоріч тернопільські представники ЗМІ започаткували нову традицію. У неділю в Марійському духовному центрі, що у Зарваниці, відбулася перша професійна проща журналістів. Участь у ній взяли і представники телеканалу ІНТБ.

У переддень професійного свята тернопільські журналісти перетворилися на прочан. У Марійському духовному центрі, що  в Зарваниці, відбулася перша в Україні професійна проща для представників ЗМІ.

владика ТЕОДОР МАРТИНЮК, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Це перша проща, хотілось би, щоб для наших журналістів була такою знаменною, щоб запам’яталася, щоб вона була прощею, яка самих журналістів об’єднає в одну велику родину».

Ідея організувати подібний захід виникла у журналіста Тетяни Тарасенко. Відтак, Тернопільський прес-клуб спільно з Тернопільсько-Зборівською архиєпархією організували  прощу. Представники ЗМІ відвідали Архиєрейську Божественну Літургію, взяли участь у духовній науці про покликання журналіста, яку виголосив Владика Теодор Мартинюк, вшанували загиблих на Майдані та у зоні АТО колег, а також помолилися перед чудотворною іконою Зарваницької Богородиці.

ТЕТЯНА ТАРАСЕНКО, заступник голови Тернопільського прес-клубу:

«Я дуже тішуся, що журналісти відгукнулися, оскільки, насправді, дуже складна робота, ми дуже багато негативу беремо на себе, ми перші сприймаємо всю інформацію і ось так спільно помолитися, просто очиститися, я думаю, що це дуже важливо для журналіста, просто щоб був спокій на душі і гармонія на душі, та й з рештою, якось всі разом, дуже рідко журналісти так збираються».

АННА ЗВАРИЧ, голова комісії в справах мирян Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Насправді це дуже гарно і дуже прекрасно, люди, які фахово об’єднані, приїжджають сюди у Зарваницю і тут, в тій такій незвичайній атмосфері тишини і Божої благодаті, вони стають самими собою і можуть трохи духовно відпочити».

Участь у першій професійній прощі взяли близько півсотні тернопільських журналістів, серед яких і представники телеканалу ІНТБ. Учасники паломництва підкреслюють, це початок нової традиції і хотілося б, щоб наступного року до заходу долучилися й колеги з інших областей України.

ОЛЕНА МУДРА, автор дитячої програми «Телевітамінки» (ІНТБ):

«Мені було цікаво, цікаво подивитися, як колектив такий згуртований, з різних каналів, з різних видань буде відвідувати Зарваницю, що кожен для себе хоче побажати і хоче відшукати, тут в Зарваниці, під час ось такої професійної прощі ».

ОЛЕГ УДИЧ, член Національної спілки журналістів України:

«Ми стали кращими, ніж вчора і коли кожен з журналістів візьме собі за правило, кожного дня ставати кращим, то можливо зі шпальт газет, з телеекранів в нас менше буде, так званого, “чорного” матеріалу, матеріалу, пов’язаного зі смертю, а буде більше матеріалу, пов’язаного з життям».

До слова, традицію проведення професійних прощ у Зарваниці запровадили у 2002 році, з паломництва податківців. І тепер щороку у духовному центрі  проводять більше десятка професійних прощ.

 

залишіть коментар