ЖЕКи надалі обслуговуватимуть багатоквартирні будинки

Автор:     Опубліковано: 15 Червня 2016 о 19:23    737 переглядів

З 1 липня примусово призначати підприємство з надання комунальних послуг для мешканців багатоквартирних будинків, які не визначилися, чи створювати їм ОСББ – не будуть. Таке рішення  нещодавно прийняли депутати Верховної Ради.

Якщо співвласники багатоквартирного будинку не встигнуть чи не захочуть створити ОСББ до 1 липня, то вони отримають управителя, який переможе у відповідному конкурсі.  До того ж часу, послуги їм і надалі надаватиме обслуговуюче підприємство. Відповідну поправку до Закону «Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку» прийняли  депутати Верховної Ради України.

 СЕРГІЙ ЛУПАК, керівник громадської спілки «Рада голів ОСББ» м. Тернополя

«Що на період проведення конкурсу по вибору управителя, а даний конкурс ще у місті Тернополі ще не оголошений, він може бути оголошений 1 липня, що управління будинком здійснює та сама організація, яка й управляла будинком до проведення конкурсу. Тобто, якщо буде організовано конкурс, протягом двох-трьох місяців їхнім будинком управляє та сама організація, те саме приватне підприємство, яке й обслуговувало».

.Сергій Лупак пояснює, законопроект дає співвласникам право в будь-який момент розірвати договір з призначеним на конкурсних засадах управителем будинку.

 СЕРГІЙ ЛУПАК, керівник громадської спілки «Рада голів ОСББ» м. Тернополя

«Може бути призначений управитель недоброзичливий, а цим Законом передбачається, що коли мешканці навіть після 1 липня не створять ОСББ і їм призначать управителя, вони вправі створити ОСББ і протягом двох місяців повідомити управителя про те, що в них створена дана юридична особа і вони розривають з ними угоду по управлінню будинком. Тобто, якщо їм не сподобалося форма управління з тим самим управителем, вони вправі вибрати також іншого управителя, не створюючи ОСББ».

У конкурсі на обслуговування багатоквартирних будинків можуть брати участь усі підприємства та організації, які здатні надавати відповідні послуги.

залишіть коментар