Владислав та Евеліна – одні з найпопулярніших імен, якими тернополяни називають дітей, за останнє півріччя. Серед звичних та теж поширених – Максими, Дениси, Олександри, Софії, Катерини, Анни та Вікторії. Є й зовсім неординарні. Які? – Дізнавались наші кореспонденти.
Найпоширеніші імена у Тернополі, якими сучасні батьки нарікають своїх чад уже протягом декількох років практично є незмінними. Серед них Максим, Матвій, Давид, Катерина, Єлизавета, Яна та Соломія.
ОЛЕКСАНДРА КІРИК, начальник міського відділу ДРАЦС:
«Найпоширеніші імена, чоловічі, імена хлопчиків, якими називають – це Владислав, Артем, Данило, Дмитро, Денис, Марк, Макар, Назарій, Олександр, Олег, Святослав і Устим. Жіночі імена, перевагу надають – Анастасія, Анна, Аліна, Вікторія, Діана, Дарина, Евеліна, Софія і Ярина».
Проте, зазначає Олександра Кірик, цього року реєстрували і досить незвичні, для українців, імена.
ОЛЕКСАНДРА КІРИК, начальник міського відділу ДРАЦС:
«Такі як Арнолдас, Ерік, Дамір, Єфим, Жан, Ждан, Модест, Леонард, Леон, Раян, Роберт, Себастіан. Що стосується, дівчаток, рідковживаних імен, ну тут дуже величезний вибір – Апалінарія, Аполонія, Аріна, Дженіфер».
Також Естер, Еммануіла, Мартіна, Мія, Мірра, Неоніла, Амалія, Кайа, Ніколєтта, Стефані.
Називають маленьких тернополянок і подвійними іменами. Зокрема, Анжеліна-Мері, Діана-Віра, Поліна-Ксенія, Анна-Марія, Кабеді Іві, Марія-Юстина. Серед хлопчиків, за півроку зареєстрували лише одне подвійне ім’я – Денис-Григорій.
Зазвичай неординарні імена своїм дітям обирають інтернаціональні пари, проте не рідко, так нарікають своїх чад і в українських сім’ях.
ОЛЕКСАНДРА КІРИК, начальник міського відділу ДРАЦС:
«Бувають різні випадки, звичайно випадки ці випливають, скажімо, від традицій національних, до якої приналежності належать батьки, батько чи мати, від нашої української ментальності, тому що прив’язка йде ще до релігійних свят, коли народилась дитина».
Мама дворічного Артура пригадує, ім’я для cина обирали не довго, з чоловіком одразу ж знайшли компроміс.
НАТАЛЯ, мама Артурчика:
«Ну ми з чоловіком сиділи якось, разом думали над вибором, перебирали різні імена, різних людей, з якими ми спілкувались і які найбільш нам були приємні, такі імена ми підбирали. Артур якось нам разом був найбільш комфортніший і чоловікові, і мені».
Наталя, із власного досвіду, майбутнім батькам радить, називати дитину таким іменем, яке їм подобається. Прислухатись до порад інших можна, проте не тоді, коли вони суперечать вашим вподобанням.
Інша тернополянка Людмила розповідає, коли діти вирішили назвати онуку Євою, вона їх підтримала.
ЛЮДМИЛА, бабуся Єви:
«Щоб дитині з цим ім’ям по житті було легко йти”.
Обмежень у виборі імені дитини немає. Головне пам’ятати, що воно має не лише подобатись батькам, але й підходити до прізвища та по-батькові.
ОЛЕКСАНДРА КІРИК, начальник міського відділу ДРАЦС:
«Все-таки потрібно враховувати і ментальність нашу українську, наші звичаї, наші порядки. Скажімо, коли дитині надають ім’я, наприклад, Роберт чи Ельвіра, але по-батькові вона буде або Миколаївна ,або Іванівна, або Петрівна, ну воно буде досить не співзвучне і не буде гармоніювати одне з одним, тому батьки повинні дуже добре думати».
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.