28 липня – Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами

Автор:     Опубліковано: 28 Липня 2016 о 19:20    851 переглядів

Сьогодні Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Розрізняють три штами цієї недуги: А, В, та найстрашніший – С. У Тернопільській області зареєстровано близько 700 хворих на гепатит С, проте це  куди менше  реальної кількості уражених, зазначають медики. Більше того, носіїв цього вірусу стає все більше.

Хвороба брудних рук, жовтяниця, лагідний убивця або ж просто –гепатит. Це вірус, який уражає печінку. Підхопити його може будь-хто і будь-де.

ОЛЕГ МАРТИНЮК, голова обласної громадської організації хворих вірусним гепатитом С «Іскра Надії»:

«Зараз надзвичайно важлива проблема боротьби з ним, тому що на  фоні тієї боротьби, яка ведеться з ВІЛом, яка ведеться з малярією, гепатит С був відсунутий, штучно відсунутий, на нашу думку, на треті ролі, на треті місця. Разом з тим, з 2008 року крива смертності, пов’язана з цим захворюванням, перегнала криву смертності, пов’язану із ВІЛом».

«Лагідним убивцею» гепатит С називають тому, що він часто ніяк себе не проявляє. Не рідко на підвищення температури і загальну слабкість люди закривають очі і навіть не підозрюють, що вже є носіями цієї недуги. Передається гепатит С через кров, розповідає Олег Мартинюк.

ОЛЕГ МАРТИНЮК, голова обласної громадської організації хворих вірусним гепатитом С «Іскра Надії»:

«Це вірус, який поїдає клітини печінки, тобто кожен день, кожну годину, кожну мить цей вірус знищує,  от наприклад, в мене, якусь певну кількість клітин печінки. Наприклад в мене з 2014, бо я так аналізував, з f1 перейшло до f3, тобто там є так звані фібрози, після фіброзів йдуть цирози, а після цирозів – рак».

Лікування цієї недуги коштує чимало, каже Олег Мартинюк. А грошей, які виділяє на лікування хворих держава, не достатньо. Тому доводиться сподіватись на благодійників.

ОЛЕГ МАРТИНЮК, голова обласної громадської організації хворих вірусним гепатитом С «Іскра Надії»:

«Ми добились участі в державних закупівлях міжнародних організацій і вже програма розвитку ООН закупила вкінці минулого року, в одинадцятому місяці, препарати прямої дії за ціною, порядка двох з половиною тисяч доларів. Це в 65 разів дешевше, ніж ці препарати продаються в США».

Аби вберегти себе від цього вірусу, насамперед потрібно слідкувати за гігієною та уважно ставитися до свого здоров’я.

 

залишіть коментар