Держзамовлення у тернопільських ПТУ скоротили майже на 25 відсотків

Автор:     Опубліковано: 14 Липня 2016 о 19:00    766 переглядів

 

Починаючи із січня 2016-го професійно-технічні заклади фінансуються з місцевого бюджету. Тому, яким буде обсяг регіонального, себто державного, замовлення у закладах також вирішують на місцях. У шести тернопільських ПТУ його зменшили майже на 25 відсотків.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки

«Зараз йде вступна компанія і відповідно рішенням виконкому затверджено регіональне замовлення. Відповідно до державного замовлення на 20-25 відсотків ми зменшили обсяг. В основному залишили спеціальності ті, які були, які потребує місто, за винятком єдиної спеціальності – це оператор комп’ютерного набору, які практично у кожному закладі були».

Базові знання такої спеціальності можна отримати на рівні школи, пояснює Ольга Похиляк. Окрім того, зазначає, кількість місць у відсотковому співвідношенні скорочують рівномірно у кожному училищі.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки

«Відповідно із попереднім роком кількість випускників 9-тих – 11-тих класів зменшилася на тисячу учнів і в розрахунку про ті відсотки, які я озвучила,це десь приблизно на 300 учнів ми зменшили обсяг замовлення регіонального. Тому я думаю проблем не буде, головне, щоб діти йшли і поступали».

На червневій сесії міськради додатково виділили 22 мільйони гривень на оплату зарплат і відпускних педагогам та вихователям, які працюють в ПТУ. Коштів, запевняє Ольга Похиляк, вистачить на липень і серпень.

 ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки

«З вересня, от зараз буде серпнева сесія, ми пишемо відповідно додатково листи на міського голову про додаткове фінансування не тільки професійно-технічних закладів, а й загальноосвітніх, які фінансуються з державної субвенції, але ми теж додали ще 17,5 мільйонів з коштів міського бюджету на оплату працівникам, вчителям загальноосвітніх закладів».

Ольга Похиляк запевняє, проблем із фінансуванням, як і обсягом держмісць у профтехучилищах виникати не повинно.

залишіть коментар