Християни східного обряду вшанували святих апостолів Петра і Павла

Автор:     Опубліковано: 12 Липня 2016 о 19:38    662 переглядів

Сьогодні християни східного обряду вшановують святих апостолів Петра і Павла. Передував цьому дню літній, “Петрівський” піст, який традиційно закінчився у свято верховних апостолів – 12 липня.

о. ІГОР ДАРМОГРАЙ, протодиякон Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ:

«Петро є символом, свідком Христа тут на землі, першим його свідком, першим його заступником і вся тяглість вже апостольства і главенства всієї Церкви тягнеться від апостола Петра, а апостол Павло,  він був спочатку гонителем всіх християн, дуже великим поборником християнства всієї Церкви, але з плином часу Христос навернув його».

У Тернополі, попри робочий день, люди традиційно йшли до церкви, аби вшанувати верховних святих апостолів Петра і Павла. Для декого цей день є особливим та символічним.

п. ОЛЬГА – тернополянка:

«Сьогоднішній день в мене велике свято було ціле життя, я мала чоловіка Павла, він вже 23 роки як помер, і я завжди святкую це свято, молюся за нього, за його душу, за всіх померших».

ІРИНА – тернополянка:

«Я рахую, що всі християни повинні відвідати церкву, хіба хто не має можливості, це вже інша справа.  В мене є близька людина, яку звати Петро, його зараз на жаль немає біля мене, я думками з ним. Я Петру бажаю, щоб він був такий, як скеля, як апостол Петро, сильний, мужній, здоровий,  щоб Бог його оберігав».

Святі апостоли Петро і Павло, зазначає протодиякон Ігор Дармограй, є надійними покровителями та заступниками усіх, хто до них звертається.

 о. ІГОР ДАРМОГРАЙ, протодиякон Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ:

«Вітаю сьогоднішніх іменинників, хай Господь дарує їм мужності свідчити Христову віру, так як це робили апостол Петро і апостол Павло, нехай вони радіють кожним днем, за те, що вони мають таких покровителів і дякують Богу за кожен прожитий день».

залишіть коментар