Хто і як заплатить податок на нерухомість у Тернополі

Автор:     Опубліковано: 8 Липня 2016 о 20:01    898 переглядів

Маєш нерухоме майно? Плати податок. Таке рішення прийняли народні депутати, коли вносили зміни до податкового кодексу. Вже з липня українці вперше починають отримувати платіжки за нерухомість. Сплатити податок потрібно протягом 60-ти днів. Ставку  цього податку визначає місцева влада.

ВОЛОДИМИР БРУТКО, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Тернопільській області:

«Відповідно до норм Податкового кодексу, нарахування проводиться за нормами і ставками, які діяли у 15-му році. Ці ставки могли встановлюватися у розмірі до 2% від мінімальної заробітної плати, яка діяла на 1 січня 15-го року. Це, скажем так, 1% від мінімальної заробітної плати, це буде 13 гривень 78 копійок. В основному, сільські ради прийняли ставки, які відповідають розміру 1%, по місту Тернополі також ставка встановлена 1 %».

У нашому місті не платитимуть такий податок ті, чия квартира має не більше 70-ти квадратних метрів.

ВОЛОДИМИР БРУТКО, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Тернопільській області:

«Це означає, що хто є власником квартири до 70-ти квадратних метрів, то, відповідно, за 15-й рік нарахувань податку на нерухоме майно не буде. Для тих власників, які мають в власності житлову чи нежитлову площу і норма перевищує 70 квадратних метрів, відповідно, за житлову площу громадянин зобов’язаний сплатити податок на нерухоме майно».

РОСТИСЛАВ, тернополянин:

«А чому саме 70? А чо не 80? А чо не 68? Стоїть питання 70. Значить, хтось вибрав таку саму межу. А чому так має вирішуватися? А чому не так? Народ же ж цього ніхто не знає. Що, це було на громадських слуханнях? Це обговорювалось? Це питання стосується людей, напевно, що їх треба виносити на якесь публічне обговорення. Я, звичайно, не стараюся моніторити рішення нашої міської ради, але стоїть питання, ну про що?».

Якщо ж говорити про приватні будинки, то тут не оподатковуються приміщення із площею до 120 квадратів. За рахунок податкових нововведень обласний бюджет поповниться на чималу суму, розповідають в управлінні державної фіскальної служби.

ВОЛОДИМИР БРУТКО, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Тернопільській області:

«У 16-му році нарахування  податком на нерухоме майно охоплено більше 18 тисяч громадян, які мають у власності майже 22 тисячі об’єктів оподаткування. Загальна сума, нарахована до сплати в поточному році, складає 5,1 мільйона гривень».

Місцева влада також визначає і пільгові категорії населення, яких цей податок не стосується. У Тернополі до винятків віднесли лише учасників АТО та їхні сім’ї. Всі інші, включно із пенсіонерами та інвалідами, понаднормові метри оплачуватимуть. Люди до нового податку ставляться скептично.

ЛЕСЯ, тернополянка:

«Ви знаєте, податки, може, і треба збирати, але податки збирати з тих олігархів, які на крадені гроші нажилися, набудували тут собі тих хоромів, а з тої людини, яка ще он з 60-х років будинки і кажуть нам, що і буду з собаки –  і то будуть оподатковувати, то вже би та наша влада на кінець наїлася, чесне слово. Це нереально просто людям сплачувати буквально за все. І за сарайчики, як та людина якусь курку хоче тримати, чи та людина якусь собаку тримає, чи там є якісь комори, особливо по селах».

НІНА, тернополянка:

«Я думаю, думка населення, швидше за все, одностайна в цьому випадку. Просто буде більше, наприклад, тих людей, не знаю, як в Тернополі, але в селах буде більше людей, які просто не захочуть реєструвати свої будинки. Ви розумієте, що багато є будинків більше 120-ти метрів. Особливо новобудови. Вони просто будуть не реєстровані. Я не знаю чи це добре. На мою думку, це, враховуючи економічний стан держави – нелогічно».

РОСТИСЛАВ, тернополянин:

«Потрібно просто диференціювати населення, яке буде. Тому що люди можуть жити, пенсіонерка, яка має там 1200 гривень пенсії, живе в квартирі, яка має поза 70, от під аркою там, яка має поза 70 метрів, яка лишилася їй в спадок від чоловіка. Треба все-таки виходити від офіційного доходу людини і нерухомості, якою вона володіє, а не просто лише нерухомості».

МАР’ЯНА, тернополянка:

«Якщо це люди, які на правду, мають можливість сплачувати, можливо, то таке в Європі є – за все треба платити. Але коли людина в спадок отримала трикімнатну квартиру чи бабуся там сама проживає з малою пенсією 1000 – це не є добре. Це неправильно».

Податок на нерухомість нараховуватимуть раз на рік. Ті, хто із вказаною сумою буде не згідний, – можуть її оскаржувати. А на тих, хто понаднормові метри не оплатить, – чекають штрафи у розмірі 10 або 20% від нарахованої суми.

 

залишіть коментар