На Тернопільщині планують створити близько півсотні територіальних громад

Автор:     Опубліковано: 13 Липня 2016 о 18:51    453 переглядів

Тернопільська область посіла перше місце в Україні за кількістю створених територіальних громад. Наразі 26 об’єднань вже повноцінно функціонують.

ОЛЕГ ВАЛОВ, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Це прямі міжбюджетні відносини, тобто, громади отримують кошти напряму. Відповідно, їхні досягнення тяжко, звісно, за 6 місяців проаналізувати роботу, але ми все-таки маємо досить серйозні результати, досить непогані показники».

ВОЛОДИМИР ХАРЧЕНКО, начальник управління містобудування та архітектури ОДА:

«Міністерством регіонального розвитку проведено аналіз діяльності об’єднаних територіальних громад по Україні в цілому і загальний висновок такий, що надходження до бюджетів об’єднаних територіальних громад з розрахунку на одного жителя, в порівнянні до об’єднання територіальних громад, тепер зросли по Тернопільській області в середньому у 2,5-3 рази».

У зв’язку із децентралізацією, ці гроші громади використовують на свої нагальні потреби. До прикладу, ремонт доріг, вуличне освітлення, переоснащення та реконструкцію шкіл, садочків та інше, на що із державного бюджету коштів часто бракувало.

ВОЛОДИМИР ХАРЧЕНКО, начальник управління містобудування та архітектури ОДА:

«Об’єднаним територіальним громадам на реалізацію проектів інфраструктурних, і об’єднані територіальні громади Тернопільської області отримали 141 мільйон 554 тисячі. На сьогоднішній день ці кошти надійшли до громад, відповідно до календарного плану, вони розбиті помісячно. На сьогоднішній день на казначейських рахунках громад вже перебуває понад 60 мільйонів, що складає 100% від плану надходжень».

Із вже об’єднаних 26-ти громад на Тернопільщині 20 мають намір долучати до себе нові території. Також на карті області утворяться і нові громади. Наприклад, Гримайлівська, Копичинецька, Хоростківська, Заліщицька, Товстинська.

ВОЛОДИМИР ХАРЧЕНКО, начальник управління містобудування та архітектури ОДА:

«Утвориться Бережанська нова громада, Борщівська нова громада, ми пропонуємо утворити громаду в Більче-Золотому шляхом об’єднання з Озерянською громадою, Мельниця-Подільська розширяється існуюча, утвориться нова Бучацька громада, утвориться нова Трибухівська громада в Бучацькому районі, Золото-Потіцька існуюча громада розширяється».

Інші залишаться незмінними або теж розширяться. Наразі в плані нашої області 49 територіальних громад.

ОЛЕГ ВАЛОВ, заступник голови Тернопільської ОДА:

«Цей план потім повезем в Кабінет Міністрів України, Міністерство регіонального розвитку, де ми також його будем затверджувати, де будем відстоювати формування майбутніх наших громад, і знову ж таки, повторюся, що можливі будуть і коректування. Але ми так десь передбачаємо, що на 90-95% він би мав бути таким, як він є».

залишіть коментар