На Загальнонаціональну прощу до Зарваниці приїхали десятки тисяч прочан

Автор:     Опубліковано: 18 Липня 2016 о 18:53    469 переглядів

На Загальнонаціональну прощу у Зарваниці зібралися  десятки тисяч прочан.  Чимало з них йшли пішки. Не завадили їм ні спека, ні дощ, ні далекі відстані. Для вірянок Ольги та Іванки йти пішки на прощу –  традиція. На дорогу до святині, кажуть дівчата, у них пішло 7 годин.

ОЛЬГА та ІВАНКА, прочанки (с. Мирне, Підгаєцький р-н.):

«З Божою допомогою якось прийшли і якщо чесно не відчуваємо, що змучені, ну так, є таке виснаження, але Бог дав сили і витримали».

Загальнонаціональна проща тривала два дні, окрім спільної молитви, вона включала в себе багатотисячний похід із свічками, освячення води, хресну дорогу. Серед тих, хто приїхав помолитись, посповідатись, приступити до святого причастя, а також відвідати святі місця, було чимало молоді та дітей.

НАТАЛІЯ, прочанка (с. Микулинці, Теребовлянський р-н.):

«Проща така буває дуже рідко, не впевнена, що нам ще випаде нагода, за наше життя, тому використовуємо нагоду. (переивка) Здоров’я для синочка, щасливої долі і звісно здоров’я для себе і своєї родини, Божої благодаті, милості від Матері Божої, заступництва».

ГАЛИНА, прочанка (м. Тернопіль):

«Найперше я буду дякувати, тому що дякувати завжди є за що. За те, що ми сюди прийшли живі, здорові, не ушкодженні. За свою родину, за свій край, звичайно буду молитися за мир в першу чергу, за добробут свого народу, який зараз зубожів, за своїх батьків, за своїх дітей, за своє особисте щастя, але дякувати – це головне».

Архиєрейську Святу Літургію у Зарваниці очолив Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав. У своїй проповіді він зосередив увагу на милосерді і вірі у Бога та Боже слово.

Блаженніший  СВЯТОСЛАВ ШЕВЧУК, Глава УГКЦ:

«Віра, яка веде до послуху, сприйняття Божого слова, веде до віри і життя з тої віри. Ми сьогодні прийшли у цю прощу, у рік Божого милосердя, в цю прощу, яка є наче серцем того надзвичайного, святого року Божого милосердя  і прийшли щоби  прикликати Боже милосердя на нашу українську землю».

Молились за мир та процвітання України і представники влади.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Нашу прощу відвідало за два дня  більше як 200 тисяч прочан, друге, щасливий від того, що всі повертаються здорові додому і щасливий від того, що всі добре приїхали, відчули, поєдналися в молитві за Україну і за мир. Молюся за Україну і за нашу армію».

ЮРІЙ НИШТА, голова Теребовлянської райдержадміністрації:

«Сьогодні я вже другий день, приймаю участь у прощі, звичайно, що емоції переповнюють, адже сама атмосфера від такої кількості людей, які одночасно моляться до Господа, до Пресвятої Богородиці за мир, перш за все, я думаю, за здоров’я своїх близьких і рідних, за добробут. Вона звичайно надає такий настрій хороший, приємну  таку атмосферу, де хочеться перебувати і перебувати».

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, взявши участь у цій прощі, можна відчути як проблеми і негаразди, які є у житті кожного, відходять на інший план.

ЄВГЕН НИЩУК, Міністр культури України:

«Якщо так зосередитися, то ти ловиш ось ці відчуття, коли на якомусь етапі молитви, люди моляться практично всі заодно, моляться за мир, моляться за здоров’я своїх рідних, моляться за тих, кого з нами немає, хто відійшов, моляться  за те, щоб ми подолали всі ті складнощі, які має зараз Україна: економічні, тарифні, будь–які, але тут це все відходить на другий план, бо є щось вічне, є душа і вона  така світла робиться».

Марійський духовний центр у Зарваниці в спільній молитві об’єднав вірян з різних куточків України, окрім західних областей відвідали прощу і люди з Одещини, Херсонщини,  Донеччини, Луганщини та інших регіонів. Також  були присутні і паломницькі групи з закордону. За різними підрахунками, відвідали прощу від 140 до 200 тисяч осіб.

 

 

 

 

 

залишіть коментар