Патрульні просять тернополян відповідальніше ставитись до викликів поліції

Автор:     Опубліковано: 28 Липня 2016 о 19:00    775 переглядів

Близько сотні дзвінків приймають диспетчери патрульної поліції в день. Кажуть, без хибних викликів не обходиться.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП в м. Тернопіль:

«Люди часто телефонують в стані алкогольного сп’яніння, щоб просто-на-просто перевірити через скільки часу приїде патруль чи взагалі він приїде. Люди, як правило, несуть за це відповідальність по Кодексу адміністративних правопорушень – це стаття 183 – завідомо неправдиве повідомлення спецслужб. Там штраф 51 гривня».

Начальник патрульної поліції каже, не менше 5 викликів в день є хибними. І лише більше двох десятків, від початку їхньої роботи в Тернополі, вдалося зафіксувати документально, щоб притягнути до відповідальності винуватців. Адже в більшості випадків люди телефоном повідомлять неправдиві анкетні дані, а потім на дзвінки патрульних не відповідають. Окрім того, бувають і курйозні виклики, розповідають в управлінні.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП в м. Тернопіль:

«Є люди, які викликають поліцію, бо в них під вікнами щось смердить. Бо лежить невідома собака. Десь комусь мішає служба Божа. Когось сусіди травлять газом через розетку, когось випалюють лазером. Ну, тобто, дуже багато є дурних ситуацій, хибних викликів. І це щодня повторюється».

Бувають випадки, коли жартома повідомляють про серйозні речі. Наприклад, замінування. Тоді задіюються не лише патрульні, а й інші служби і відповідальність у правопорушників більша.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП в м. Тернопіль:

«Люди повинні усвідомлювати, що це не є забавка, це не є розвага. І всю відповідальність хибного виклику, тому що вони затрачають час того ж самого екіпажу, який патрулює і в той же самий час може відбутися набагато серйозніша подія».

А ще, розповідає Володимир Струк, до нього часто приходять люди, щоб поскаржитись на патрульних. Переважно в тих випадках, коли копи накладають штраф. І пояснює, відеофіксація, на яку часто опираються правопорушники для виправдання, не є обов’язковою.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник УПП в м. Тернопіль:

«В 99 випадках приходять люди, які насправді порушили ПДР, які приходять і визнають – так, я порушив ПДР, але в вас немає фіксації. Це є одна з умов, коли складається адмінматеріал. Це не є обов’язкова умова, це є одна з умов. Люди в нас вміють читати законодавство так, як їм вигідно».

Начальник Тернопільського управління патрульної поліції зізнається, іноді помиляються і патрульні. І додає, згідно із Конституцією України, кожен має право на оскарження того чи іншого рішення в суді.

 

залишіть коментар