Реконструкцію інфекційного відділення в Тернополі планують завершити до Дня Незалежності

Автор:     Опубліковано: 15 Липня 2016 о 19:14    863 переглядів

Ремонтні роботи в інфекційному відділенні Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги стартували на початку 2015-го. Головний лікар розповідає, приміщення капітально не ремонтували вже протягом кількох десятків років.

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«По звершенні реконструкції в нас планується інфекційне відділення для дорослих та дітей на 60 ліжок. Так виглядає в нас проект. Якщо в нас до сьогоднішнього дня були палати на 4, на 6 ліжок, то після реконструкції у нас по проекту будуть одномісні, двомісні і кілька палат 3-місних, але на тих же ж площах, де розміщувались 6 ліжок».

Ярослав Чайківський, запевняє, на цій же площі у разі необхідності можна буде розмістити більшу кількість ліжок. Щодо коштів, то із  Фонду регіонального розвитку на реконструкцію інфекційного виділили 5 мільйонів гривень. Три минулого року і ще два цьогоріч.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Перше, що ми поставили – це проведення зовнішнього ремонту, утеплення приміщення. Друге – це прибудова сходової клітки і ліфту. Третє – це внутрішні роботи. Найважливіше, що реконструкція цього об’єкту відбувається відповідно до стандартів лікування інфекційно-хворих країн Європи. Тобто з автономними повністю боксами».

ЯРОСЛАВ ЧАЙКІВСЬКИЙ, головний лікар міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«Станом на сьогоднішній день, у нас виконані повністю роботи по реконструкції 4-го, 3-го, 2-го поверхів.  Як ви бачили, основна частина робіт закінчена і на 1-му поверсі,  ідуть роботи в підвальному приміщенні. І на завершенні також роботи по  оздобленні фасаду».

Кошти на реконструкцію також виділяють і з міського бюджету –  близько 3,5 мільйонів гривень протягом 2-х років.

ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міської ради:

«Найближча потреба, яка виникає, у зв’язку із закінченням реконструкції закладу – це те, щоб наповнити його всім необхідним інвентарем. Ми вже ці речі обговорювали з головним лікарем лікарні. В серпні в нас  буде сесія найближча і буде десь підбиття підсумків виконання міського бюджету за півріччя. Я думаю, що вже то перевиконання, яке ми бачим на сьогодні міського бюджету, воно десь нам дозволить ці видатки профінансувати і  закупити необхідні всі засоби для лікарні».

Окрім оновлення інфекційного відділення, проектом передбачені і палати інтенсивної терапії, чого раніше тут не було.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Хочу відзначити, що ця лікарня буде обслуговувати жителів, як і міста, так і області. І ми можемо на рівні з іншими об’єктами, зокрема, йдеться про сучасний кардіо-центр, який ми здійснюєм реконструкцію, а також діагностичний центр, який буде мати місце на базі Університетської лікарні, будем мати ще повноцінну інфекційну лікарню. І найважливіше, що це ми зробим все в цьому році».

Реконструкцію інфекційного відділення планують завершити до Дня Незалежності.

залишіть коментар