Ще раз про субсидію

Автор:     Опубліковано: 29 Липня 2016 о 19:00    768 переглядів

Директор Департаменту соціального захисту населення, зауважує, принцип нарахування субсидії, як і вона сама, на сьогодні є незмінними.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ – директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА:

«Перше говоримо про те, що люди, які ще не звернулися і мають сумнів щодо своєї платіжеспроможності за ЖК послуги, щоб вони зверталися до управлінь соціального захисту з заявою та декларацією для призначення субсидії. Ми маєм приблизно в тиждень на сьогодні десь приблизно 300-400 звернень нових від громадян нашої області, які звертаються за субсидіями. Загальна кількість на сьогоднішній день одержувачів субсидії по області становить 194 тисячі».

Зараз на Тернопільщині користуються субсидіями 194 тисячі сімей. Тим, хто субсидій ще не отримує, але має для цього підстави, заяву та декларацію можна подати як особисто, так і надіслати поштою чи скористатись веб-порталом Міністерства соціальної політики. Проте, Вадим Боярський рекомендує подавати ці документи особисто.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА:

«Що це дає? Ця кваліфікована консультація дає можливість уникнення відтягування процесу призначення самої субсидії, тому що зразу людина контактує з фахівцем, який консультує, який розказує, і нерідко буває так, що людина звертається за субсидією, а поряд з тим ще призначають ряд інших допомог, наприклад, малозабезпеченим сім’ям чи інші варіанти допомоги державної підтримки, про які людина, по тих чи інших, причинах не користалася або не знала».

Якщо в сім’ї не змінилися обставини, які впливають на нарахування субсидії, і вона вже була призначена,  то її перерахують автоматично. Проте не на 12 місяців.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА:

«Якщо змоделювати ситуацію, що якщо людина подає зараз на субсидію, тобто подає в липні місяці цього року, поточного року на субсидію, то їй субсидія буде призначена до 1-го травня 2017-го року. Якщо вона подасть в квітні на субсидію 2017-го року, то їй субсидія буде призначена на квітень і до закінчення квітня, тобто до 1-го травня 2017-го року. Але це на суть призначення субсидії не впливає».

Законодавці прийняли таке рішення, щоб виводити так звану «нульову точку» і для всіх автоматично перераховувати субсидію на наступний період, пояснюють в департаменті соціального захисту населення. Дехто хвилюється, що збільшення тарифів на комунальні послуги вплине і на обов’язкову плату користувача, проте, Вадим Боярський нагадує, обов’язкова плата в таких випадках не змінюється.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА:

«Тій людині, яка отримує субсидії при збільшенні тарифів, проводиться автоматичний, без її звернення, перерахунок субсидії на суму збільшення тарифів. І людина, яка отримує субсидії не відчуває збільшення тарифів».

Проблем із перерахунками субсидій в нашій області наразі немає.

 

залишіть коментар