Студенти-медики отримають можливість краще закріпити теоретичні знання на практиці

Автор:     Опубліковано: 13 Липня 2016 о 18:54    440 переглядів

 

На базі медичного університету створять симуляційний центр. Ректор вишу пояснює, це дасть змогу навчати студентів відповідно до сучасних стандартів.

МИХАЙЛО КОРДА, ректор ТДМУ імені І. Я. Горбачевського

«Що таке взагалі симуляційний центр? Можливо, ви бачили як в лікарнях студенти-медики ходять за іншими лікарями і дивляться на їхні методи роботи. Так ось, для того, щоб покращити практичні навички, створюється такий симуляційний центр, який наповнюється певними манекенами і муляжами, віртуальними комп’ютерними програмами, які дадуть змогу освоїти практичні навички не на живих людях, а на манекенах».

Тернопільський медуніверситет підписав угоду із польською  медичною компанією, яка допомагатиме у створенні центру. Наразі перші кроки для реалізації такого задуму вже здійснили:

МИХАЙЛО КОРДА, ректор ТДМУ імені І. Я. Горбачевського

«На сьогодні ми вже виділили цілий поверх у одному із наших корпусів медичного університету, який розміщений на вулиці Чехова. Ми вже зробили там ремонт. Зараз робимо своїми силами меблі для того симуляційного центру. Ми вже маємо там функціональні ліжка, лікарняні. Ми вже там розгорнули операційну, перев’язочну, тобто все те, що ви бачите в лікарні».

Навиків надання першої допомоги у центрі навчатимуть також тернопільських полісменів  та бійців, які їхатимуть в зону АТО.

ВОЛОДИМИР СТРУК, начальник патрульної поліції Тернополя

«Домедична допомога, і навчання домедичної допомоги патрульних поліцейських є надзвичайно важливим. Це є люди, які завжди є першими на будь-якій події. Вони за лічені хвилини доїжджають, і вони повинні все  вміти і знати».

Викладатимуть у центрі спеціально навчені інструктори. Попередньо вони пройдуть навчання за кордоном по програмі «Erasmus+» і отримають сертифікати НАТО.

СТЕФАН КУЩАК, директор регіону Східної Європи компанії MEDline Sp. z o.о.

«Ми, хочемо створити такі принципи надання медичної допомоги як в Н.А.Т.О, тобто військові принципи. Наша компанія хоче навчати не тільки поліцейських, але щоб ці знання потрапили до простих людей. Ми дуже задоволенні, що можемо це зробити в Тернополі».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Я сподіваюся, що ті ідеї, котрі сьогодні були напрацьовнаі, в практичній площині будуть давати нам можливість: перше це, покращувати умови служби в Збройних силах України, а по-друге це буде давати можливість рятувати життя нашим військовим».

Також, представники медичної компанії презентували «сумку поліцейського», яку вже кілька років використовують колеги з Польщі.  І запропонували тернопільським патрульним перейняти цей досвід.

 

залишіть коментар