Тернопільські активісти б’ють на сполох через браконьєрів і незаконні кар’єри

Автор:     Опубліковано: 5 Липня 2016 о 19:25    971 переглядів

Порушення природоохоронного законодавства – головне питання, яке зібрало за одним столом громадськість і владу. Останні переконують: на всі проблеми намагаються реагувати вчасно.

СТЕПАН БАРНА,  голова Тернопільської ОДА:

«Хочу окремо звернутися до представників громадськості. Ми вже неодноразово спілкувалися і з «Автомайданом», спілкою «Скеля», спілкувалися з представниками екологічних організацій щодо необхідності врегулювання цих питань. Як ви бачите, ми кроки по багатьох обставинах по наведенню порядку, чистоти в області зробили, сьогодні в нас першочерговим є питання впорядкування, крім надр, лісів, є питання впорядкування сміттєзвалищ».

Представники екологічної інспекції, управління охорони водних ресурсів,  держінспекції сільського господарства, держслужби боротьби з економічними злочинами по черзі звітували про свої досягнення.

ЮРІЙ РОСЛИЙ, перший заступник державної екологічної інспекції Тернопільської області:

«Є в нас результати, звичайно, вони, як правило, відображаються в відповідних формах, але порівнювати їх сьогодні в роках було би некоректно через те, що немає жодного із періоду, в якому би ми працювали цілий рік. 16-го року – немає повного, 15-го року – половина мораторію, і 14-го року половина мораторію».

ВОЛОДИМИР МАКСИМІВ, в.о. начальника Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Тернопільській області:

«Викрито порушень всього за 14-й рік – 278, 15-й рік – 140 і в цьому році викрито порушень 113. Накладено штрафів: в 14-му році 31 тисяча 725, в 15-му році – 27 тисяч 126 і в цьому році 21 тисяча 421. Передано в слідчі органи для порушення кримінальних справ в 14-му році було 10 справ, в 15-му – 1 і цього року – 1».

Представників громадськості «суха» статистика не влаштовувала. Розповідають, від державних інстанцій, у які вони неодноразово звертаються, чекають дій, а не слів.

ІГОР ВАСИЛІВ, активіст ГО «Автомайдан»:

«От розказує людина, що вони зробили і сказали «но-но-но» цим всім людям, які там скидають якісь викиди. При цьому, губернатор області каже, що це тільки побудовано. Тобто, нікому вони нічого не робили, ніяких там приписів. І, з другого боку, якщо подивитися, ну, невже водоканал не знає, що не можна агресивних відходів скидати в Серет? І людина зараз буде дальше нам розказувати, що вони там когось оштрафували, когось попередили».

Говорили на зібрАнні і про численні проблеми в галузі лісництва,  водних ресурсів, незаконних кар’єрів, стихійних сміттєзвалищ та браконьєрства. Громадські активісти свої слова підтверджували фотографіями, розповідали про порушення, які вони фіксували самостійно, чи з правоохоронцями. Окремо пригадали ситуацію з тернопільськими рятувальниками, яких підозрювали у браконьєрстві. Незважаючи на те, що у березні поліція відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного вилову риби, активісти стверджують, – віз і нині там.

АНДРІЙ ОБ’ЄЩИК, директор ГО «Протидія корупції та моніторингу екології» «Скеля»:

«Всі сітки, які знаходилися у них на території, були зроблені майже копія 1 в 1. Тобто, говорити про цю сітку і хто її власник – не важко. Є в ютубі наше відео про рятувальників, там чітко все наведено покаяння одного з рятувальників, який розказує скільки років він ходив, займався, хто ходив це все там є. Хочем бачити роботу органів, які мають це робити».

Наскільки результативними будуть такі обговорення природоохоронних проблем представниками влади і громади покаже час.

ІВАН КОВАЛИК, активіст «Самооборони Майдану Тернопільщини»:

«Чи буде з цього толк, я думаю, все залежить від того, наскільки конструктивно піде процес саме після цієї зустрічі. Тому що говорити можна дуже  багато, говорити можна дуже гарно, але будь-який результат визначається правильністю, послідовністю, основне – працею. Та, яка буде проведена».

залишіть коментар