Тернопільські депутати хочуть встановити мораторій на підвищення тарифів

Автор:     Опубліковано: 12 Липня 2016 о 19:37    157 переглядів

У міській раді скликали позачергову, 10-ту сесію 7-го скликання, щоб розглянути питання мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, які діють в Україні з 1-го липня.  Проте почали засідання з обговорення іншого питання.

ТАРАС БІЛАН, депутат Тернопільської міської ради:

«Шановний пане голово, прошу включити до порядку денного Проект рішення про розірвання угоди з перевізником, який вигнав з маршруту учасника АТО і, будь ласка, дайте протокольне доручення, тому що це рішення відмовився оргвідділ просто друкувати».

ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міської ради:

«Буде дано доручення виконавчому комітету проінформувати нас, розглянути це питання і проінформувати на наступній сесії. Я хочу нагадати, що сьогоднішня сесія скликана з одного питання порядку денного і щоб ми вже не розтягували наше засідання. Тому буде пропозиція дати доручення, а на наступній сесії розглянути результати цього доручення і тоді приймемо рішення».

Далі у сесійній залі таки заслухали звернення депутатів Тернопільської міської ради про встановлення мораторію на підвищення діючих цін і тарифів.

ІВАН СОРОКОЛІТ, депутат Тернопільської міської ради:

«У зв’язку зі складною соціально-економічною ситуацією в Україні, відсутністю реального зростання доходів населення, закликаємо розглянути можливість, у межах власної компетенції, запровадження мораторію на підвищення цін і тарифів або м’якшого, соціально-справедливого графіку їх росту, прив’язаного до темпу росту мінімальних заробітних плат на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ та електроенергію».

Також зачитали листа від асоціації міст України, який надійшов на адресу міської ради.

ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міської ради:

«Для уникнення різних інсинуацій з боку політичних сил, рекомендуємо утриматись від прийняття рішень у сфері тарифоутворення та у розгляді таких питань дотримуватись чинного законодавства, відповідно до наявних повноважень органів місцевого самоврядування». Дійсно проект рішення десь проговорений, погоджений абсолютно всіма фракціями Тернопільської міської ради. Він є такий, що не виходить за межі нашої компетенції, тому також підтримую, закликаю прийняти в тій редакції, в якій озвучив Іван Леонідович Сороколіт».

Іван Сороколіт наголосив, у частині тарифоутворення по тепловій енергії та водопостачанню-водовідведенню місцеве самоврядування готове брати відповідальність на себе. Всі присутні депутати  пропозицію щодо мораторію підтримали і перейшли до розгляду наступного звернення. Цього разу до Верховної Ради України. У ньому йде мова про те, щоб не дозволити надати особливий статус окремим районам Донецької та Луганської областей та не допустити проведення виборів на окупованих територіях, доки вони не стануть підконтрольними Україні.

АНДРІЙ ГРИЦИШИН,  депутат Тернопільської міської ради:

 «В підтримку даного звернення скажу, що ми 3 дні збираємо в Тернополі підписи і за 3 дні вдалося зібрати понад 5 тисяч підписів, тобто фактично десь наша позиція збігається з позицією тернополян щодо цих речей на Донбасі. Велике прохання підтримати дане звернення».

Дане звернення присутні  депутати теж підтримали одноголосно.

 

залишіть коментар