Тернопільські медіалаби перевірили

Автор:     Опубліковано: 11 Липня 2016 о 19:07    504 переглядів

 

Польське місто Люблін, українські: Тернопіль, Рівне та Івано-Франківськ стали учасниками проекту «Інвестиція в культуру». В рамках програми, для будинків культури Тернополя закупили комп’ютерну техніку, світлове та звукове обладнання, а також музінструменти. Проект реалізували завдяки Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

ВАСИЛЬ ХІМ’ЯК, представник Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна

«Ми працюємо у Львові, працюємо для шести областей західної України, які входять до території підтримки нашої програми. Працює фактично з 2010 року і упродовж цієї програми було реалізовано 117 різноманітних проектів в Польщі, Україні і Білорусі, і загальний бюджет програми становив 186 мільйонів євро».

Днями учасники програм з України та Польщі приїхали у Тернопіль, щоб подивитися, як використовують виділені кошти. В обласному центрі, завдяки проекту «Інвестиція в культуру», сучасним обладнанням оснастили 2 медійних лабораторії.

ОЛЕНА ДЕЙНЕКА, координатор проекту «Інвестиція в культуру» у Тернополі

«Для Тернополя це дійсно цікава подія тим, що створено перший медіалаб і в ньому вже почали проводитися навчання для дітей. Він має великі перспективи, оскільки реально він був запущений після Нового року, десь починаючи з лютого місяця. Він пройшов тестовий режим період до сьогоднішнього часу».

На базі медіалабів у «Березолі» та «Перемозі» щовихідних проводять майстер-класи із різних спеціальностей.

ОКСАНА БОЖКО, організатор майстер-класів проекту «MediaLAB»

«Ми завершили курси по відеозйомці, по фотографії, по сценічному мовленні, журналістика і PR, і звукорежисура. В рамках програми ми записали книжку Ірини Мацко «Мамине серденько», незабаром вона з’явиться в мережі Інтернет, її можна буде прослухати всім бажаючим. Цю книжку в аудіоформаті ми подаруємо незрячим діткам. Крім цього ми звукоізолювали приміщення».

Представники транскордонної програми Польща-Білорусь-Україна зазначають, хоч для тернополян даний проект – перший, однак це поштовх для участі у інших міжнародних програмах.

ВАСИЛЬ ХІМЯК, представник Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна

«Важливо, що проект зреалізовано, що Тернопіль теж може похвалитися тим, як були залучені кошти з міжнародної технічної допомоги. Тому маємо надію, що це проект був теж таким хорошим стартом до чергових проектів».

ОЛЕНА ЗУБРИЦЬКА, представник Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна

«Тобто, якщо вони подадуть наступний проект, а наступний проект вони можуть подавати на більший бюджет, можна у Тернопільській області буде реалізувати якісь інвестиції, якесь будівництво, ремонти, тобто щось таке більш суттєве».

Нагадаємо, всі заняття, які проводять у тернопільських медіалабах – безкоштовні.

залишіть коментар