Тернопільські профспілки долучаться до всеукраїнського маршу протесту

Автор:     Опубліковано: 5 Липня 2016 о 13:58    562 переглядів

Із 1-го липня в Україні вступили в дію нові тарифи на комунальні послуги. Це стало причиною всеукраїнської акції протесту, яку ініціює Федерація Профспілок, проти політики підвищення цін і тарифів на комунальні послуги. Ми запитали тернополян, що вони думають про цінові нововведення.

ЮЛЯ, м. Тернопіль:

«В любому випадку населення не тільки Тернополя, але й України взагалі, неплатоспроможне ізначально. Якщо ще враховувати, що додатково піднімаються тарифи на послуги – це нереально. Тобто, навіть маючи субсидії, навіть маючи допомоги, дуже тяжко зводити кінці з кінцями. Мали би переглянути прожитковий мінімум, мали би в любому випадку працедавці переглянути заробітні плати. Навіть ті самі малозабезпечені сім’ї, якщо враховувати, що мама, яка має дитину, на сьогоднішній день має копійчану дотацію, як вона може бути платоспроможна, як вона може дати собі раду, як вона може сплачувати ті самі комунальні послуги».

 ЛАРИСА і АНДРІЙ, с. Плотича:

« – Негативно ставлюся до того, до підняття тарифів.

– Тарифи чесні мають бути, якось обґрунтовані, а то вони піднімають і, практично, вони не пояснюють чому вони. Бо так прирівнюються до ринкових цін європейських, але ми ж живем в Україні.

 – Зарплати в нас не європейські, рівень життя не європейський.

– Нам ще далеко до Європи, як такої».

СНХ: РОМАН, м. Тернопіль:

«Враховуючи то, що Україна купує газ дешевше – на нас заробляють в півтора рази – тоже трошки якось. Ну, зарплату треба, як мінімум в 4 рази підняти, а тоді можна про щось говорити».

ІРИНА, м. Тернопіль:

«Тобто, щоб це було розумно все зроблено, щоби люди не страждали від цього. Або піднімати зарплати людям, і люди від цього мають можливість оплатити ці комунальні послуги або зменшувати, тобто, підтасовуватися під заробітну плату і достатки наших українців».

Нові тарифи на комунальні послуги вважають соціально несправедливими та економічно необґрунтованими і в обласній раді профспілок. Саме тому, розповідає її голова Андрій Присяжний, Тернопільщина долучається до всеукраїнського маршу протесту 6-го липня.

АНДРІЙ ПРИСЯЖНИЙ, голова Тернопільської обласної ради профспілок:

«У Києві ми плануємо зібрати близько 30 тисяч наших профспілкових активістів. Ми будемо проходити по місту Києву трьома колонами. Зійдемося спочатку біля Кабінету Міністрів України, де проведемо невеликий мітинг, а потім зосередимо свою діяльність основну біля Верховної Ради України. Із Тернополя нас буде виїжджати 7 автобусів – це більше 350-ти учасників акції».

В обласній раді профспілок переконані, таке підвищення цін не відповідає рівню життя українців. Тому це питання і викликало такий резонанс в суспільстві.

 АНДРІЙ ПРИСЯЖНИЙ, голова Тернопільської обласної ради профспілок:

«Якщо ми говоримо про ринкові європейські ціни на енергоносії, то ми повинні говорити про європейську заробітну плату або, принаймні, наближену до тих законодавчих норм, які визначені законодавством України. Тому ми виступатимемо теж за підвищення державних соціальних стандартів для того, щоби люди отримували більшу заробітну плату».

Окрім перегляду цінової політики на газ та електроенергію, профспілки мають до влади і кілька інших вимог.

АНДРІЙ ПРИСЯЖНИЙ, голова Тернопільської обласної ради профспілок:

 «Ми вимагаємо внесення змін до Закону «Про державний бюджет України», це збільшення державних соціальних стандартів. Крім того, ми звертаємося до роботодавців, приватних роботодавців. Оскільки дуже велика армія найманих працівників працює в приватному секторі. Шановні роботодавці, ви отримали преференції у вигляді зменшення розміру єдиного соціального внеску. Ми пропонуємо їм хоча би 15% зекономлених коштів скерувати на підвищення заробітної плати своїм працівникам».

Андрій Присяжний наголошує: акція-протест 6-го липня матиме попереджувальний характер. Проте, каже, якщо до людей не дослухаються, тоді це може перерости у загальноукраїнський страйк.

залишіть коментар