Тернополяни пройшли хресною ходою із Чудотворною Іконою Матері Божої

Автор:     Опубліковано: 5 Липня 2016 о 19:21    314 переглядів

 У Соборі Різдва Христового у Тернополі православні віряни вшанували Чудотворну Ікону Божої Матері Тернопільської. Це – одна з найбільших святинь українського православ’я загалом, і нашої області, зокрема. Образ проголосили чудотворним у 1730 році.

Владика МСТИСЛАВ, Архиєпископ Тернопільський і Подільський УАПЦ

«В час Великого посту посиленою молитвою благочестивих дітей і онуків, які знаходилися у домі Василя Маркевича, у 1730 році саме стало велике чуло – ікона замироточила. Після цього моменту, коли зберігаючи її у храмі Чесного Животворящого Христа Господнього, що ми називаємо Над ставом, у роки Першої світової війни було перенесено до цього Кафедрального собору заради збереження цієї великої святині для українського народу».

Архиєпископ Мстислав зазначив, знаючи про великі зцілення, до Чудотворного Образу Матері Божої із молитвою звертається чимало віруючих.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Приємно, що у нас найбільше українських святинь, автентичних святить, знаходиться саме у нашому місті Тернополі. Ще у 1730 році було підтверджено правдивість сліз на цій іконі. З того часу ікона завжди охороняла наше місто. Старші люди говорили, що в часи Другої світової війни, саме наявність цієї ікони врятувала храм Різдва Христового від того, що його не зруйнували. Тому хочеться побажати, щоб цей святковий сонячний день Господь Бог і Матінка Божа дарували свої ласки і турботи цьому храму нашому місту і всій країні».

СТЕПАН БАРНА, голова обласної державної адміністрації

«Коли ми сьогодні молимось і згадуємо Матір Божу Тернопільську, то, певно, ми маємо згадати всіх наших хлопців, Героїв, котрі тернополяни і з Тернопільської області, віддали життя за Україну. Їх є 83. Але одночасно ми сьогодні маємо з гордістю молитися за здоров’я тих, хто і сьогодні захищає нашу територіальну цілісність нашої держави».

Після богослужіння прихожани і духовенство пройшли хресною ходою із Чудотворною Іконою Божої Матері Тернопільської навколо храму.

 

 

залишіть коментар