У християн східного обряду сьогодні Різдво Івана Хрестителя

Автор:     Опубліковано: 7 Липня 2016 о 19:01    581 переглядів

Сьогодні у християн східного обряду особливий, святковий день – вони відзначають Різдво Івана Хрестителя. Як розповідає доктор біблійного богослов’я Церкви Пресвятої Трійці отець Іван Січкарик, життя цього святого було надзвичайним.

о. ІВАН СІЧКАРИК, доктор біблійного богослов’я Церкви Пресвятої Трійці УГКЦ:

«Всі люди, які народилися і окремі з них стали святими, Господь Бог це подтвердив чудами, то вони стали вже святими при кінці їхнього життя, натомість Іван Хреститель вже з самого свого народження, зачаття – є святим. Він був покликаний приготувати дорогу Господеві через піст, через жертву, через певну покуту, через Хрещення на покаяння водою в річці Йордані і властиво, він цю місію сповнив як найкраще».

У народі це свято ще називають Івана Купала, люди цей день святкують у різний спосіб. Дехто, беручи за основу традиції наших предків,  у ніч на Івана шукає цвіт папороті, молоді дівчата пускають на воду віночки, закохані пари перестрибують через вогонь. Традицій святкування є багато, проте священики наголошують, християнам слід пам’ятати, що це не є головними обрядами цього дня.

о. ІВАН СІЧКАРИК, доктор біблійного богослов’я Церкви Пресвятої Трійці УГКЦ:

«Люди скакали через вогонь, ворожили, іншими словами, вони бажали очиститися , шукали десь щастя і думали що десь, через сили природи знайдуть те щастя.  Бачите, все ж таки це є прояв того, що колись так було, люди  шукали де б знайти вічне життя і запоруку чогось, до кого могли звернутися під опіку. Сьогодні ми знаємо до кого маємо звернутися, читаємо Боже слово, тому для нас є важливо, щоб цей день був проведений в молитві, вірі, в підтримці ближнього».

У Церкву Пресвятої Трійці, що на вулиці Чайковського 1А, з Італії привезли мощі святого Івана Золотоустого і святого Василія Великого. Приклонитись до них запрошують усіх охочих не лише сьогодні. Мощі святих у храмі будуть знаходитися постійно.

о. ІВАН СІЧКАРИК, доктор біблійного богослов’я Церкви Пресвятої Трійці УГКЦ:

«В сьогоднішній день вітаю всіх іменинників, іменинниць і бажаю вам Божого благословення, наслідувати свого небесного покровителя, молитися до Господа через його заступництво і дивитися, що він довершив в житті. А також, щоб ваше життя було прикладом служіння, ревності, любові і добра, а в цей рік, особливо цей рік Милосердя, милосердя до ближніх на многії і благії літа. Всіх вітаю».

 

 

 

залишіть коментар