У Підволочиському районі люди роками не можуть отримати паї

Автор:     Опубліковано: 20 Липня 2016 о 19:02    1 125 переглядів

Пані Марія показує скалічені ноги і емоційно розповідає про проблеми громади села ЖерЕбки. Зараз їй 77 років, 40 років життя пропрацювала у колгоспі дояркою, робота забрала здоров’я. У колгоспі в неї немала частка майна, яку забрати неможливо. Така ж проблема у багатьох односельців. За словами людей, попередній сільський голова підготував усі необхідні папери для розпаЮвання, але з новим керівником – Анатолієм Дідухом документи людям до рук так і не потрапили.

МАРІЯ МУЗИКА, пенсіонерка:

«Колгосп дав карточки, а він тримав в сейфі. Тепер не відібрали, а він то все майно забрав до себе до сільської ради і передав в район чи де. Не знаю, де він то подів. А нам не дає»

Про те, що колгосп більше не належить громаді, люди дізналися з газети, а не відстарости особисто. Щоб вижити в селі – здають в оренду земельні паї. Так само хотіли вчинити і з майновими. Але без документів – це неможливо.

БРОНІСЛАВА ЗДИР, пенсіонерка:

«Щось в’їлися на того нашого інвестора, доїдають його, чого? За те, що він тово зберіг? Якби він був того не взяв… тут був ще інвестор німець якийсь, він то всьопоремонтував, придбав. А якби він був того не взяв, то вже були б рознесли, так як тут була така велика ферма, всьо порозтаскували по цеглині»

Староста села Жеребки Анатолій Дідухспершу погодився зустрітися і пояснити ситуацію. Однак, на зустріч не прийшов. А перед знімальною групою приміщення сільської ради і зовсім зачинили на обідню перерву, яка тривала до кінця робочого дня.

У Підволочиській селищній раді, до якої відноситься громада села Жеребки, про конфлікт знають. Однак, коментують неохоче. Мовляв, з нікому не відомих причин це єдиний колгосп у Західній Україні, який не розпаювали. Тепер це можливо зробити лиш в судовому порядку. І боротися за права має товариство «Дзвін», яке є правонаступником колишнього колгоспу.

ІННА АНДРАШ, юрист Підволочиської селищної ради:

«Найперше – звертатись до товариства «Дзвін», щоб вони визнавали право власності на це майно. Якщо вони визнають в судовому порядку, що це є власність «Дзвону», відповідно ми присвоїмо адресні номера, вони виготовляють технічну документацію і проводять розпаювання»

А отже, виникає замкнуте коло. Інвестор, який орендує майно колгоспу більше десяти років, каже – радий би допомогти людям з документацією. Але у Підволочиській селищній раді йому не хочуть надати адресу будівлі.

ЮРІЙ БОЙКО, засновник ТОВ «АНТІН»:

«Ми є орендарями цієї землі, і навіть за свій рахунок ми готові зробити проект на землю, але без номера на будівлі ми не можемо цього зробити. На що нам нічого не можуть відповісти і постійно затягують цей процес. Є в них велике бажання це майно забрати на баланс селищної ради. Я вважаю, що це неприпустимо.Бо це є власність не їхня, це є власність людей»

Якщо інвестору не вдасться побороти бюрократичну машину до 15-го жовтня – майно таки стане комунальним, і тоді люди залишаться вже без жодним прав на свої майнові паї.

залишіть коментар