У тернопільських господинь сезон консервації у розпалі

Автор:     Опубліковано: 19 Липня 2016 о 18:37    1 106 переглядів

 

Стакан порічок – сім гривень, малини – п’ятнадцять. Проте чи не найбільший попит, кажуть продавці нового комунального ринку, мають абрикоси, персики і огірки, на які саме зараз сезон. Тернополянки вже розпочали робити консервації.

 п. ТАМАРА

«Робити ніжинський салат і будь ласка. – А як ви робите? – Кожна робить по-різному».

 п. ЛЮБОВ

«Я, наприклад, огірочки, помідорчики закриваю. – А вже почали закривати? – Звичайно. Ну що там йде: цукор, сіль, оцет, всьо. – А скільки огірків вже закрили? – Огірочків? Я закрила певно 15, я літрові закриваю, тому що нас мало є, сімя невеличка».

Щороку господині роблять заготовки на зиму: маринують та квасять овочі, варять компоти та варення. І хоч кожна готує за своїм рецептом, ми вирішили порахувати скільки ж приблизно доведеться витратити на консервацію цьогоріч.

 п. СВІТЛАНА, продавець

«Помідори йдуть зараз дуже дорогі, тому що дуже посуха і все горить на полях, і нема помідор, і тому зараз ціна пішла догори. Так само і огірок. Все поле жовкне, огірка також нема. Тому ціни пішли у зв’язку із погодою, все пішло догори. В даний час помідора 18, 20, 22. – А огірки? – Огірки залежить від калібру: якщо маленький огірок то він 10, якщо грубший то він 7-8. – А звідки везете? – Помідори з Херсону, а огірки це є борщівські».

Окрім того, як нам вже розповіли тернополянки, для консервації потрібні це й такі складники: оцет, який обійдеться у шість гривень, цукор –  шістнадцять з половиною, кріп з петрушкою по дві,  часник – шістдесят. Складаємо вибрані продукти у банку, вартість якої залежить від об’єму.

 п. БОГДАН, продавець

«Півлітрова 4,50, літра 6, півторачка 8, двойка 9, тройка 10. – А кришки? – Кришки 40 гривень, є одеська, є херсонська».

Ну і тут вже в залежності від рецепту підраховуйте вартість.

 п. ТАМАРА

«І як вам ціна цьогоріч огірків? – Дорогенька, дорога ціна, тому що град падав – раз, посуха, палило. Це праця. Це треба розуміти. Ми возмущаємося, но це велика праця. Огірок, любе, що на городі – це є праця».

 п. СВІТЛАНА, продавець

«Реалізації нема. Пенсія мала, зарплати люди не мають, долар 28 чи 25, євро так само і ніхто так… Реалізації нема».

Також, як вже зазначалося, зараз сезон на абрикоси та персики. Вартість останніх коливається від вісімнадцяти до двадцяти двох гривень за кілограм.

п. СВІТЛАНА, продавець

«Абрикос зараз сезон. Абрикоси зараз дуже дешеві. Але порівняно з абрикосою, яка ціна абрикоса. Абрикоса є ананасна, є манго, є та, що в посадці, то вона дешевша – аделька. – А від і до? – Сортова від 25 до 5»

По дві-три гривні можна придбати кабачки, їх цьогоріч, кажуть продавці, вистачає. Трохи дорожче обійдуться баклажани, які продають по 9 гривень.

 

залишіть коментар