У Тернополі найбільше потребують ремонту балкони у центрі міста

Автор:     Опубліковано: 22 Липня 2016 о 19:15    603 переглядів

Днями наша знімальна група стала свідком того, як в центрі міста обвалилась штукарка із балкону. Зняти сам процес, ми не встигли, проте наслідки ви зараз бачите на екранах. Це будинок за адресою Сагайдачного, 7. Ми вирішили дізнатись хто і як несе відповідальність за стан виступаючих конструкцій у Тернополі і де вони найбільше потребують ремонту.

В’ЯЧЕСЛАВ МОКЛЯК,  заступник начальника відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління ЖКГ:

«Найбільш складна, але не є критичною ситуація в центральній частині міста, основна частина будинків яких збудована в післявоєнний період. Що стосується технічного стану і проведення ремонтів під час весняного і осіннього огляду, проводиться огляд виступаючих конструкцій, ведуться житлово-експлуатаційними підприємствами, які утримують будинки і враховуються при проведенні, формуванні плану поточного та капітального житлового фонду».

В управлінні ЖКГ розповідають, станом на сьогодні виконали поточний ремонт більше ста балконних плит: як завдяки зверненням жителів, так і за висновками власних перевірок.

В’ЯЧЕСЛАВ МОКЛЯК,  заступник начальника відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління ЖКГ:

«Поточний ремонт всіх елементів житлового фонду входить в нашу плату за утримання будинку, прибудинкової території повинен виконуватися за рахунок коштів квартирної плати силами підприємства, яке обслуговує житло».

Щодо капітального ремонту, то тут не все так просто.

В’ЯЧЕСЛАВ МОКЛЯК,  заступник начальника відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління ЖКГ:

«З одної сторони – перший капітальний ремонт житлового будинку проводиться за рахунок попереднього власника, тобто, у вигляді держави або місцевої ради, одночасно з набуттям Закону про особливості права здійснення власності в багатоквартирному будинку вбачається, що власники квартир зобов’язані приймати участь, як у проведенні поточного, так і капітального ремонту».

Ще один нюанс – законодавцем відсоткова ставка ремонтів не визначена. Тобто, яку частину повинен оплатити власник, а яку обслуговуюче підприємство – наразі невідомо.

В’ЯЧЕСЛАВ МОКЛЯК,  заступник начальника відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду управління ЖКГ:

«Якщо брати з практики, от зараз виконували роботи по Сагайдачного, по Грушевського, «Коменерго» виконували роботи, десь одна балконна плита обходилась в середньому, в залежності від складності робіт, від 2-х до 5-ти тисяч гривень. Якщо брати капітальний ремонт – це досить індивідуальні речі. Може бути і до 20-тисяч, може бути і до 5-ти тисяч».

В’ячеслав Мокляк запевняє, наразі у більшості випадків ремонти виконують таки за кошти житлово-експлуатаційних підприємств.

залишіть коментар