У Тернополі на вулиці Чалдаєва виявили незаконне будівництво

Автор:     Опубліковано: 7 Липня 2016 о 18:59    1 227 переглядів

Ось тут, де зараз лише капличка, парафія Преподобного Іова Почаївського має намір звести житловий будинок та церкву. Проте, в міській раді кажуть – зараз вони на це права не мають. В архбудконтролі пояснюють, дозволи видавалися на будівництво церкви на 80 прихожан і 36-квартирний будинок. А, фактично, будується церква на 100 прихожан та 44-квартирний будинок.

МИХАЙЛО ГОРІШНІЙ, начальник відділу державного архітектурного будівельного контролю ТМР:

«Протокольним дорученням міського голови від 11.05.16-го року було видано доручення провести перевірку цього об’єкта. В процесі перевірки даного об’єкту було виявлено, що будівництво ведеться з порушенням містобудівного законодавства».

Після позапланової перевірки об’єкта, видали припис про те, щоб тут будівельні роботи зупинити. Всі сторони, які мають відношення до будівництва, про висновки перевірки знали.

АНДРІЙ СКОРИЙ, головний спеціаліст-інспектор відділу державного архітектурного будівельного контролю ТМР:

«Надали замовник, підрядник, проектанти надали проектну документацію всю, ми взяли ці містобудівні умови та обмеження, які вже, фактично, скасовані, але вони мали чинність на час проектування, і побачили там відхилення, що вони зроблені з відхиленням від тих старих. Тобто, проектна документація не відповідає вихідним даним на проектування – раз, і друге питання то, що по організації будівництва були грубі порушення».

Оскільки декларація про початок будівельних робіт була скасована ще у травні, продовжувати тут будівельні роботи заборонено, пояснюють спеціалісти. У червні представники архбудконтролю приїхали перевірити, чи виконують вимогу припису про припинення будівництва, і в присутності підрядника знову склали акт про те, що роботи не зупинили. 6-го липня представники міської ради знову навідались на Чалдаєва.

АНДРІЙ СКОРИЙ, головний спеціаліст-інспектор відділу державного архітектурного будівельного контролю ТМР:

«І тепер ми, сьогодні, з новим направленням, з посвідченням приїхали провіряти припис від 16.06. На даний час на об’єкті проводяться роботи, працює кран,  автосамоскид привіз бетон. Підрядник не допускає нас до перевірки. Згодився оформити акт, я цей акт склав при ньому тут, на об’єкті – він відмовляється його підписати».

«- Це, як не як, будівельний майданчик, це є приватна територія.

  • Але зараз на будівельному майданчику заборонено проводити роботи…
  • Ну, зараз будемо з поліцейськими на рахунок того. Пройдем, будь ласка.
  • А мені можна?
  • Ну, Ви вже написали Акт про недопущення…
  • Але я хочу, що Ви підписали його. Ви не підписуєте».

Юрист, який представляє інтереси релігійної громади цієї парафії, стверджує: будують легально.

ПЕТРО СОЛОНЕНКО, адвокат:

«В даний час діє закон про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів України щодо податкової реформи, де в пункті 3-му прикінцевих положень є мораторій на проведення перевірок контролюючими органами. Таким чином, там визначені підстави для проведення перевірок. Протокольне доручення міського голови на проведення перевірки не є підставою для проведення перевірки. Таким чином, перевірка є безпідставною і незаконною. І, звичайно, що всі акти такої перевірки є так само незаконними».

Щодо квартир у будинку, то, як переконує юрист, їх кількість збільшили за рахунок зменшення площі у кількох інших.

ПЕТРО СОЛОНЕНКО, адвокат:

«Це не має жодного значення, тому що оті техніко-економічні показники, які даються, як, скажімо, підстава для проектування – вони можуть мінятися і це немає значення. Головне – щоби не були змінені параметри забудови. Тому що в містобудівних умовах головним є процент забудови земельної ділянки. Там встановлений процент забудованої ділянки 30%, а забудовані тільки 26% земельної ділянки. Тобто, зовнішні параметри забудови не змінились».

Усі суперечності будуть вирішувати у суді.

 

залишіть коментар