У Зарваниці очікують біля двохсот тисяч прочан

Автор:     Опубліковано: 6 Липня 2016 о 19:09    938 переглядів

 

Цьогорічна проща до Зарваниці відбудеться 16-го та 17-го липня, і буде приурочена Року Божого Милосердя та молитві за мир в Україні.

 ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ)

«Під час святого року у нас в Архиєпархії є Катедра і Зарваниця, де є двері Божого Милосердя. І в тих святинях можна одержати повний відпуск».

Митрополит Василій Семенюк зазначає, повний відпуск має кілька умов:

 ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ)

«Потрібно бути на Святій Літургії, повністю вислухати. Причащатися. Зробити якесь діло милосердя. Пізніше змовити молитву. І в кінці, там буде Блаженійший, він буде надавати той повний відпуск. Повний відпуск можна також пожертвувати за наших померлих. То великі ласки можна одержати під час цієї Прощі».

Долучитися до прощі зголосилися представники майже зі всіх областей України, також будуть паломники й з-за кордону.

ТЕОДОР МАРТИНЮК, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Цього року одним із головних гостей буде Архиєпископ Познанський Станіслав Ґондецький з Польщі, який є головою Конференції єпископів. Також гість з Австрії – це єпископ з міста Грац і разом із ним буде ціла делегація. Будуть також прочани з Канади».

У Зарваниці спеціально облаштували велику парковку для прочан, котрі їдуть транспортом. І це не єдине цьогорічне нововведення. Для учасників пішої ходи започаткували інтернет-реєстрацію.

 ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, голова комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

 «Воно відповідно розпочалося і люди записуються. Щиро запрошуємо всіх: хто є здоровим, хто може бодай один день подарувати для Бога».

Піша ж хода, як і зазвичай, розпочнеться від Архикатедрального Собору Тернополя у п’ятницю о пів на дев’яту ранку, після Літургії. На ночівлю, вже традиційно, зупиняться у селі Струсів. Супроводжуватимуть піших вірян священики, поліція і медики. Організатори закликають паломників не брати з собою їжу, адже у дорозі передбачене харчування.

ОРЕСТ ПАВЛІСЬКИЙ, голова комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Як і кожного року, по харчуванні, скажу, ми маємо чотири зупинки на парафіях сіл: Мишковичі, Микулинці, Тютьків і Золотники».

Відтак, людей просять взяти лиш необхідні речі, зручний одяг та взуття, особистий посуд, спальний мішок та намет. Нагадують і про вервечку. Додамо, що проща до Зарваниці є найбільшою прощею Української греко-католицької церкви. У попередні роки вона носила статус всеукраїнської, а відтепер – загальнонаціональна.

залишіть коментар