Урочистий молебень відбувся у Тернополі з нагоди Хрещення Русі

Автор:     Опубліковано: 28 Липня 2016 о 19:10    913 переглядів

 

Сотні тернополян прийшли на набережну ставу у парку Шевченка, там відбувся міжконфесійний молебень з нагоди 1028-ї річниці Хрещення Київської Русі. Представники духовенства під час богослужіння закликали помолитися за мир та єдність у державі.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ

«Ми зійшлися тут, щоб просити нашого заступника хрестителя Володимира, щоб він випросив в Бога ласку і мир, спокій, щоб не було війни, щоб не гинули кращі сини і дочки нашого народу. Володимир був сином київського князя Святослава, народився він 954 року, виховувала його бабця, княгиня Ольга, яка навчала його християнських прав».

МСТИСЛАВ ГУК, Архиєпископ Тернопільський і Подільський УАПЦ

«Знову і знову сьогоднішній день, кожного року ми збираємося на цьому святому місці, де символічно згадуємо про пам’ять Святого рівноапостольного князя Володимира, і про ту велику і могутню дію, яку він зробив для українського народу, а зокрема для Русі-України. Цей подібний до апостола Павла, який не знаючи апостолів, який не знаючи Христа, ідучи шляхом визнання і пізнання істинності правдивої віри Христової, він знайшов віру».

Участь у спільній молитві також взяли і представники міської та обласної влади.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Сьогодні приємно говорити проте, що Україна є одним із центрів християнства і духовності. Сьогодні Україна є під особливим покровом Матінки Божої і стало це завдяки сподвижнецтву Володимира, який приніс християнські цінності і духовність на всю українську землю. Наш народ завжди славився силою волі і силою духу, але якщо воля виховується самою людиною, то сила духу залежить від віри».

СТЕПАН БАРНА, голова обласної державної адміністрації

«Згадати наше духовенство, котре сьогодні є символом нашої перемоги і єдності, згадати 600 капеланів, котрі захищають територіальну цілісність нашої держави разом з нашими солдатами».

Під час урочистостей відзначили тернопільського отця-капелана Віталія Козака. До святкового богослужіння долучилося чимало тернополян.

 п. СТЕФАНІЯ

«Для мене це свято особливе тому, що в мене ще й син Володимир, так що це свято у нас подвійне, і державне. Ми дуже вдячні Богові, що нам дав такий гарний сьогодні день, таке от благословення нашого Владики і всіх священників. Ми дуже-дуже раді і ми тільки молимося».

п. СВІТЛАНА

«Для мене цей день надзвичайно особливий, тому що я тут народилася у місті Тернополі, я тут мешкаю біля озера цього прекрасного тернопільського. І в цей день освячення, я вважаю, що не тільки освячується це маленьке містечко, а через це містечко освячується вся Україна».

Після молебню відбувся чин освячення води.

залишіть коментар