В Мельнице-Подільській школі нарешті є вода

Автор:     Опубліковано: 19 Липня 2016 о 19:00    1 112 переглядів

Незважаючи на канікули, в загальноосвітній школі Мельниці-Подільської свято. Сюди нарешті підвели воду.

ІРИНА ІВАНІВНА, вчитель початкових класів:

«Недаремно кажуть, що без води і ні туди, і ні сюди. Це перше, що нам потрібно було, без води дуже важко в школі. Я навчаю маленьких діток, а це для діток вода – це перше. Це і чистота, і гігієна, це і всі інші потреби, це те, що потрібно для наших діток в першу чергу».

МАРІЯ ГАВРИЛЮК, мама учениці Мельнице-Подільської ЗОШ:

«Піднімалося це питання. Може, були би не піднімали, може, не знаю чи так було би. Хоча, в нас кажуть, що там є, криниці були, щось там, але води не було. Ну, це проблема не тільки школи, це проблема всього села».

(позначка –  Жовтень,2015) Більше 20-ти років учні користувалися вбиральнями на вулиці. Минулої осені наша знімальна група тут вже була. Тоді батьки розповідали – санвузли всередині школи не працюють, оскільки немає води.

ГАЛИНА БОДНАРЧУК, в.о. директора ЗОШ І-ІІІст. смт. Мельниця-Подільська:

«Вода біля, перед їдальнею. Є. Вода подається не постійно, а на перервах, перед харчуванням, з метою економії. А в корпусі молодшої школи вода заноситься. Там діти мають можливість помити руки. Ось діти користуються надвірною вбиральнею середня і старша школа, а учні початкової школи – функціонує внутрішній туалет».

«- Ви ручки миєте?

Так.

-А де?

Вологими салфетками витираєм.

-А в туалет куди ходите?

-Надвір.

-На вулицю?

-Так.

-А шапочки вдіваєте?

-Так».

-«І туалет, який функціонує на 2-му поверсі в початковій школі – тільки для перших класів. Діти, які вчаться на низу – ходять на зовнішній туалет.

-Там ходять вчителі і ходять техробітники – тим, що тяжко піти на вулицю. Наші діти – отуди. Ще я ходила, 20 років тому закінчила школу, я ходила в той туалет і мої діти тоже ходять в цей туалет».

Тоді в обласній раді нам пояснили – коштів на водопровід у бюджеті нема. Навіть пробурити свердловину на території навчального закладу, учнями якої є чотириста дітей, фінансової можливості також немає. Цього ж  року шкільну проблему вирішити вдалось.

ВОЛОДИМИР БОДНАРЧУК, голова смт. Мельниця-Подільська:

«Буквально, ми зробили це за 3 місяці часу, пробили скважину. Коштів пішло не дуже багато, частину задіювали із бюджету, частину із спонсорської допомоги, батьки допомагали дуже багато і нам вдалося зробити вбиральню вже по-новому, більш до європейського стилю і запустили воду по всій школі».

На санвузли витратили близько 150 тисяч, а свердловину зробили за сприяння обласної ради, витративши близько 60-ти тисяч гривень.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Радію з того, що от така невеличка робота, але вона, в принципі, важлива, якщо вдуматися в наше здоров’я і життя – вода є дуже важливою для нас. Це дуже позитивний момент. Я думаю, що вчителі це оцінять, і діти це оцінять, ці речі. І будем далі спільно працювати».

Щоб вирішити проблему води в Мельниці-Подільській повністю – потрібно близько 20-ти мільйонів, пояснює голова обласної ради.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Ми вже порахували скільки треба коштів, ми деяку документацію підтягнули, моменти технічні. Тут є, тягнули з Дністра, водогін, для всього міста, але, на жаль, цей проект поки що заморожений, тому що треба великі кошти. Я думаю, що наступний рік ми повернемося до цього питання».

 

залишіть коментар