Відомого тернопільського краєзнавця поховали на Микулинецькому кладовищі

Автор:     Опубліковано: 27 Липня 2016 о 19:10    569 переглядів

Сьогодні у Тернополі провели в останню путь відомого краєзнавця, педагога, архіватора, літератора та Заслуженого працівника культури – Богдана Васильовича Хаварівського.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв:

«Він встиг реалізуватися і це велике щастя, послане Богом. Я співчуваю родині всій, тому що бути громадським діячем – це не мати часу на родину. Втрата велика. В нас дуже мало системних людей. Те, що він зробив багато, хоча б в тому, що він систематизував архіви і для наступних поколінь ми будем мати і архіви-папки для наших письменників, для наших художників, митців, тобто, цю роботу потрібно обов’язково продовжувати».

Окрім іншого, Богдан Хаварівський був членом правлінь організацій «Просвіта» та Конгресу української інтелігенції, очолював обласну організацію «Меморіал» імені Василя Стуса та «Асоціацію українських словесників». Товариші Богдана Васильовича згадують його не лише активним громадсько-культурним діячем, а й хорошою людиною.

СТАНІСЛАВ КОВАЛЬЧУК, Заслужений художник України:

«Людина така, що, ну, пригортався до людей, добряк був по натурі. Ну, неможливо сказати шось, бо він і багато знав, по-перше. В силу того, що працював в архіві він дуже багато знав, і дуже багато міг сказати, виступав по телебаченню не раз з рідкісними речами. Так би сказати, ніби вчитель якийсь такий, народний. Такий, що колись повчав всіх чи вчив чи навчав. Ділився він щиро».

Богдан Васильович Хаварівський помер 26-го липня на 68-му році життя.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«На превеликий жаль якось так в нас склалось, що ми дуже мало говорим добрих слів людям, мало їх цінуєм, поки вони живуть. А коли людини не стає – згадуєм скільки вона доброго зробила, яка це була хороша людина, і це, власне, стосується до пана Богдана Хаварівського. Ми сьогодні втратили вірного сина своєї землі, людину, яка стояла у витоків національної боротьби, завдяки таким, як він створилась незалежна українська держава. Ми йому вдячні за все, що він зробив для міста, за його активну громадську позицію, нехай спочиває з Богом».

 

залишіть коментар