Запах людини – основний критерій «нападу» комарів

Автор:     Опубліковано: 6 Липня 2016 о 19:08    466 переглядів

 

Влітку відправляючись у похід, чи просто на відпочинок на природі, ви можете стати «ласим шматком» для комарів. Однак любителі висмоктувати кров, одним надають «перевагу» частіше, ніж іншим. Ми запитали тернополян, що вони думають про «смакові» вподобання малих «вампірів».

ОЛЕНА

«Зависит от групы крови, як я думаю».

МИХАЙЛО

«Не знаю, не кусають мене».

 РАЇСА

«Від групи крові також залежить. В моєї дочки не така група крові, як у мене, в неї друга, а в мене перша, то її частіше кусають».

РОМАН

«Може залежати від товщини шкіри, від запаху шкіри, від потовиділення».

 НАЗАР

«Комарі летять на запах людини».

Природній запах людини і справді є основним критерієм вибору «їжі» комарами, пояснює головний лікар шкірвендиспансеру Олександр Хара. Однак, заспокоює медик, від цих комах є чимало простих, навіть народних, засобів захисту. Для прикладу, місце укусу можна протерти лимоном або оцтом.

 ОЛЕКСАНДР ХАРА, головний лікар КУТОР «Тернопільський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер»

«Якщо вже дуже свербить, то є такий простий спосіб, ну не зовсім медичний, але: таблеточка валідолу, її намочити і мокрою таблеткою потерти місце укусу. Свербіж зразу зникає».

РОМАН

«Знаєте, мене не кусають, но захистів є багато. Є всякі дезодоранти проти тих комарів, проти всяких мошок».

Аби не стати здобиччю комарів, у аптеках також є чималий вибір захисних препаратів.

ОЛЬГА ЖЕРУХА, директор-завідувач аптеки №78 обласної ради

«Є в розетку, є спреї, є також креми. Є в нас ширший асортимент для діток, тому що зараз актуально, зараз в нас комарі більшість перенощики інфекцій і хвороб. Браслети також ефективні, але у більшості використовують креми. І взагалі креми проти укусу вже комах, тобто, вже якщо укусить».

Лікарі застерігають, небезпека від самого укусу не велика. Людина розчухуванням може зашкодити собі більше.

 ОЛЕКСАНДР ХАРА, головний лікар КУТОР «Тернопільський обласний клінічний шкірно-венерологічний диспансер»

«Порівняно, скажімо, із укусами кліща, на укус комара можна не звертати уваги, але він турбує. Більш небезпечно, коли людина чухається, і вже своїми нігтями, в оце місце свербіння, заносить інфекцію. Тоді можуть бути гноячки».

Щоб ці комахи не зіпсували вам відпочинок, про захист подбайте заздалегідь. Однак препарати вибирайте індивідуально в залежності від типу шкіри, попереджає Олександр Хара.

залишіть коментар