На лікування і зубопротезування воїнів АТО медзакладам додатково виділяють кошти.
СНХ ВОЛОДИМИР БОГАЙЧУК, начальник управління охорони здоров’я ОДА
«На третинному рівні в цьому році ми виділили 2 мільйони гривень для того, щоб проводити лікування саме хворих. Це кошти були виділені на університетську лікарню, 150 тисяч ми виділили на наркодиспансер і 80 тисяч на Більче-Золотецьку лікарню реабілітації. Зубопротезування в міській стоматологічній поліклініці використано 344 тисячі гривень, де проліковано 399 учасників АТО».
56 бійців і 12 членів їхніх сімей пройшли реабілітацію у Микулинецькій лікарні від початку року. А у Більче-Золотецькому медзакладі на сьогодні пролікували 150 учасників АТО та 90 членів їхніх сімей.
ВОЛОДИМИР БОГАЙЧУК, начальник управління охорони здоров’я ОДА
«Тернопільська обласна комунальна психоневрологічна лікарня, де проводиться амбулаторний прийом, є ліжка денного стаціонару, є ліжка, відділення для воїнів АТО і відповідно є досить потужний європейський рівень фізіотерапевтичної допомоги. Також є водолікарня».
Аби отримати направлення на безкоштовну реабілітацію потрібно:
ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту ОДА
«Для психологічної реабілітації учасник Антитерористичної операції звертається до місцевого управління соціального захисту і пише заяву, і пред’являє довідку про безпосередню участь в Антитерористичній операції. Йому відразу ж, без ніяких черг, видається направлення на психологічну реабілітацію. Спочатку року вже 72 учасника, як було зазначено, пройшли таку психологічну реабілітацію в 13 закладах».
За державні кошти бійцям надається не лише психологічна реабілітація, а й санаторно-курортне лікування у медзакладах України.
ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту ОДА
«Санаторно-курортне лікування на сьогоднішній день є путівки також і в Чернігівську область, Дніпропетровську, Закарпатську область. Документи відповідно ті ж самі: заява, тільки тут додається ще форма 70-та з лікарні, про потребу і медичні показання для санітарно-курортного лікування. І відправляється у ті заклади лікування, які визначенні тендерами Міністерством соціального захисту».
Окрім того, в пріоритеті відпочинок і оздоровлення дітей учасників АТО у таборах України і закордоном, запевняє заступник голови ОДА.
ЮРІЙ ЮРИК, заступник голови ОДА
«В нас вже було відправлено дві великих делегації. Одна в Хорватію – це ми приносимо велику вдячність послу України в Хорватії, який організував повністю весь цей процес оздоровлення та відпочинку дітей у Хорватії і вони відпочивали там 10 днів, це 50 чоловік. Ще одна поїздка дітей в Польщу – це район Варшави, там також 50 дітей там було, це був такий загальний дитячий табір країн Польщі, Білорусі і України. В нас діють спеціальні програми, які забезпечують проїзд дітей, ми відшкодовуємо проїзд дітей, як по території України так і за кордоном».
Наразі формують ще одну групу. Цього разу з 25-ти дітей, для поїздки у Литву.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.