Із місцевими активістами, які брали участь у переатестації співробітників Національної поліції Тернопільщини, зустрівся керівник Головного управління в області Олександр Богомол. Як ми вже повідомляли раніше, 10 серпня під час прес-конференції частина громадських організацій оголосили про вихід своїх представників із атестаційних комісій, мотивуючи рішення тим, що реального впливу на ситуацію в МВС атестація не має.
В свою чергу, очільник поліції області повідомив: із 19 рекомендованих до звільнення правоохоронців 1-2 категорії 18 написали апеляції. І, поки проходить апеляційний процес, права звільнити даних осіб він не має. Зробити це можна у разі підтвердження рекомендації звільнення правоохоронця.
ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області:
«Члени апеляційної комісії формуються наказом голови Національної поліції. Це – копія наказу. Я не маю права і повноважень ні формувати цю комісію, ні рекомендувати її членів. Інформація про те, що мною був вплив на членів комісії, прохання когось протягнути, когось – не протягнути – вона є недостовірною».
Також Олександр Богомол запевнив, рекомендації представників атестаційних комісій щодо підвищення на посаді деяких правоохоронців – врахували.
ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області:
«Ті особи, які були рекомендовані атестаційними комісіями на підвищення, а таких було 10 чоловік, якщо я не помиляюся, були всі переведені на вищі посади, окрім одного, що зараз ще питання стоїть».
Втім, вважають активісти, така переатестація змін не принесе.
ІВАН СОРОКОЛІТ, представник Ради бізнесу Тернопілля:
«На мою думку суб’єктивну, ті по кому вже були або звільнення, або ще щось – там була шалена критична маса якихось зауважень. А коли всі, практично, рішення через апеляцію, а хто через апеляцію не проскочить – через суди, все залишиться на місцях, ну то все, зупиняється це. Не получиться тоді».
«- Ви думаєте, в нас повні кишені часу, енергії, щоб рік часу викидати на ці комісії, і потім не мати нічого в оконцовці, щоб всі потім поновились, і вашими руками, і там іншими-іншими-іншими схемами могли це все поновити і вернути назад? Для чого тоді цей цирк, я питаю? Щоб галочку Авакову поставити?
– Якщо я десь підписав не такий документ або зробив перешкоджання діяльності атестаційної комісії, я готовий нести за це відповідальність».
Громадські активісти кажуть: готові продовжити роботу в комісіях за умови, якщо двоє заступників Олександра Богомола, Казимир Попіль та Олег Ляхович, напишуть заяви на звільнення.
ІГОР ВАСИЛІВ, активіст ВО «Автомайдан»:
«… і ми починаємо працювати. Я вам подаю зараз руку, приводжу вам ще десять активістів, які працюють, і все прекрасно. Готові – готові, ні – давайте, не будемо створювати балаган і розходимося по домах».
ІВАН КОВАЛИК, активіст ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини»:
«Олександр Миколайович, чому ми так акцентуємо увагу на цих двох людях: тому що є в народі приказка: «Риба гниє з голови». І ми не готові брати на себе відповідальність, щоб ті молоді хлопці, які працюють по районах, ті, які працюють в міському управлінні, обласному управлінні, якими керують вище наведені люди і на яких, фактично, вони мають десь певний вплив, чи через певні міністерські зв’язки, багаторічний досвід роботи в управлінні, і тому подібне, ми не можемо гарантувати, що ці люди, навіть якщо вони прийдуть, вони зможуть працювати за буквою і духом закону».
В свою чергу, згадані заступники, які теж були присутні на заході, підстав для свого звільнення не вбачають.
КАЗИМИР ПОПІЛЬ, заступник начальника ГУ НП в Тернопільській області:
« – Доводжу до вашого відома, з честю у мене все гаразд. Тобто, в даному випадку, якби в мене була хоча б якась там ступінь вини, я в перший же день би написав рапорт на звільнення. Якщо мені не будуть наведені конкретні аргументи того, чому я не відповідаю займаній посаді, я не вважаю за необхідне. Тобто, сьогодні оцей чоловік, сьогодні він буде казати, що треба звільнити Попіля, завтра він скаже будь-кого з наших…
– Це не його особиста думка. Це думка громадськості.
– І думка комісії.
– Думка громадськості якої?»
ОЛЕГ ЛЯХОВИЧ, заступник начальника ГУ НП в Тернопільській області:
«Мені закидають належність до двох ресторанів. Один будується, один вже функціонує. Коли оформлявся договір купівлі-продажу на перший ресторан, я проживав в гуртожитку, переробленому під однокімнатну квартиру, маючи у власності двадцятирічну «вісімку». Міг я мати на той момент такі кошти, 12 років тому, щоб купити такий кабак? Власником кабака, ресторану, є моєї дружини рідний брат зі своєю дружиною, які все життя пропрацювали підприємцями на базарі. Я 22 роки відпрацював, відслужив в органах внутрішніх справ без єдиного стягнення. Я розумію, є декілька громадських діячів, які мають до мене особисту антипатію».
ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник ГУ НП в Тернопільській області:
«Підписувати накази, а потім відповідати за їхню незаконність я не буду. Я зроблю так, щоби воно мало підстави законні, і очищення, на те і є наша атестація, для того, щоб цей процес пройти».
Зрештою, під час більш ніж годинної зустрічі знайти компроміс сторонам не вдалося, відтак, активісти залишилися при своєму
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.