Бюро правової допомоги невдовзі запрацює у кожному райцентрі області

Автор:     Опубліковано: 16 Серпня 2016 о 19:26    621 переглядів

Центри надання правової допомоги розпочали свою роботу в 2013-му році із того, що надавали юридичну підтримку в кримінальних справах тим, хто її потребував. Минулого року в липні почали працювати із цивільними та адміністративними справами.

ЮРІЙ ГОРДЄЄВ, директор Тернопільського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги:

«На сьогоднішній день за рік часу 174 особи скористались безоплатною вторинною правовою допомогою. Більше 650 осіб отримали різного характеру консультації також на безоплатній основі. Ми періодично, раз в місяць виїжджаємо на рівень районів, проводимо прийом громадян і на рівні районів проводимо прийом громадян і консультуєм, і надаєм безоплатну вторинну правову допомогу».

ІРИНА ХОНДОГІЙ, директор регіонального центру надання безоплатної вторинної правової допомоги в Тернопільській області:

«Як показав цей рік роботи людям недостатньо інформації можуть дати центри, тому що не всім потрібно представництво інтересів в судах або захист. Люди приходять просто отримати правову консультацію. Тому Міністерство юстиції шляхом реорганізації районних управлінь юстиції в кожному районі створили бюро правової допомоги».

Із 1-го вересня такі бюро запрацюють в кожному районі.

ІРИНА ХОНДОГІЙ, директор регіонального центру надання безоплатної вторинної правової допомоги в Тернопільській області:

«Люба людина може зайти, якщо її цікавить питання як правильно задекларувати свої доходи, чи правильно їй нарахували, скажем, комунальні послуги, якщо цій людині цікаво взнати питання, наприклад, як правильно оподаткувати нерухоме майно, що з цього року ви знаєте ввели. Любі питання, які не входять в повноваження адвоката, на які може просто відповісти юрист».

Вторинна ж правова допомога полягає в наданні професійних адвокатів особам, які цього потребують. Таку допомогу безкоштовно отримують вже окремі категорії населення.

ЮРІЙ ГОРДЄЄВ, директор Тернопільського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги:

«Під пільгові категорії, яким надається безоплатна вторинна правова допомога підпадають особи, визначені ст.14 Закону України Про безоплатну правову допомогу. Малозабезпечені особи, особи, які перебувають в статусі інвалідів всіх груп, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи щодо яких застосовується примусові заходи психіатричного лікування, медичного лікування, особи реабілітовані, особи, які мають статус учасника бойових дій, сюди відносяться учасники АТО».

Юрій Гордєєв розповідає, від червня цього року повноваження центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги розширились.

ЮРІЙ ГОРДЄЄВ, директор Тернопільського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги:

«Нас зобов’язано прийняти функцію органів управлінь юстиції, які були в районах в частині реєстрації громадських об’єднань новоутворених. Сюди ж відносяться і політичні партії, і різного характеру політичні формування. Тобто, на сьогоднішній день ми виконуєм вказівку міністра юстиції і працюємо над реєстрацією і видачею документів щодо реєстрації громадських об’єднань».

У центрі надання правової допомоги наголошують, особи, які відносяться до категорії переселенців, також мають право на юридичну допомогу в таких центрах.

залишіть коментар