Депутати міської ради зібралися на сесію

Автор:     Опубліковано: 19 Серпня 2016 о 20:15    798 переглядів

На чергову сесію зібралися депутати Тернопільської міської ради. Спершу, традиційно, привітали депутатів-іменинників, ухвалили порядок денний, та дали слово охочим виступи з трибуни. Зокрема, знову на сесію прийшли мешканці будинків на Чубинського та Коновальця. Скаржаться на кіоск для ремонту взуття, який знаходиться біля їхніх помешкань.

НАЗАР ЗЕЛІНКА, депутат Тернопільської міської ради:

«Було озвучено зобов’язання підприємця до 15 серпня 2016 року привести у відповідність до дозвільних документів тимчасову споруду павільйону. Депутати та мешканці дали йому шанс. Проте жодних робіт до сьогоднішнього дня не виконано. Крім того, в даному об’єкті було неодноразово мешканцями зафіксовано розпиття алкогольних напоїв. А 14 серпня, без будь-яких дозвільних документів та згоди мешканців, на їхній прибудинковій території, на газоні біля павільйону підприємець розвів багаття для приготування польової їжі».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Рішення про демонтаж буде прийнято на засіданні виконавчого комітету. Рішення про розірвання договору оренди має прийняти сесія, буде зроблено проект рішення і винесено на сесію».

Перше ж рішення, яке підтримали депутати під час розгляду питань порядку денного, стосувалося призначення іменних стипендій учням тернопільських шкіл. Також обранці внесли деякі зміни у склад профільних депутатських комісій – медичної та земельної, а ще – підтримали звернення до Міноборони щодо передачі в комунальну власність гуртожитку на Лозовецькій, аби його мешканці змогли приватизувати свої помешкання. Звернулися з вимогою і до Верховної Ради.

ВОЛОДИМИР СТАЮРА, депутат Тернопільської міської ради:

«Негайно ухвалити Закон України, яким надати статус учасника бойових дій з усіма належними соціальними пільгами всім без винятку бійцям добровольчих батальйонів. Таким чином, встановити справедливість, віддати шану подвигу добровольців. Друге – встановити 29 серпня національним днем пам’яті за загиблими українськими воїнами в російсько-українській війні. Третє – згідно діючого законодавства, вжити заходів для належного розслідування усіх фактів, щодо яких є підозри у вчиненні державної зради, в першу чергу – Іловайської трагедії».  

Прийшли на сесію і підприємці, які працюють на вулиці Живова. Під стінами міської ради люди зібралися ще до початку сесії.  Розповідають: побоюються, що не зможуть працювати на тій землі, яку наразі орендують.

ВОЛОДИМИР ГАГАТКО, підприємець:

«Ми працюємо на землі, яка відноситься до власності громади міста. Ми сплачуємо щомісячно понад 100 тисяч гривень реальних коштів міський бюджет. В нас є чинні договори з комунальним підприємством міської ради, яке нас обслуговує. В даній ситуації що склалося? Виконавчий комітет своїм рішенням №562 від 29 червня цього року фактично дав дозвіл на забудову даної ділянки, де знаходяться наші приміщення, приватному інвестору».   

ЯКІВ СИДОРУК, підприємець:

«Наша одна основна позиція – та, щоб не забрали в нас тої землі, на якій ми працюємо. В часності, буде інвестор, заберуть ту землю, буде його власність, і ми не зможем там працювати. А якщо зможем, то не по таких тарифах, не по таких розцінках, як зараз існують. Ми платимо місту доходи, а потім будуть всі доходи йти інвестору. Тобто, це буде вже власність інвестора, це вже місто нічого не отримає».  

Відтак, підприємці підготували ряд вимог.

ВОЛОДИМИР ГАГАТКО, підприємець:

«Земля має бути власністю громади – раз. Орендна плата наша, яку ми платимо, повинна йти в міський бюджет – два. І просимо депутатів скасувати рішення виконавчого комітету, вище мною згадане».  

Усе це підприємці озвучили і у сесійній залі. Присутнім на засіданні був і представник інвестора.

Представник інвестора:

«Ми готові іти на співпрацю з вами. Ніхто звітам нікого не виселяє. Ніхто без ніяких домовленостей не буде забирати ніяких приміщень, в яких ви сьогодні здійснюєте торговельну діяльність. Сьогодні ми, після того, як ми з вами домовимося, як ми загарантуємо вам, що ви там залишитеся, і ви будете мати орендну плату, яка вас буде влаштовувати, і на майбутнє – ви будете мати гарантію на більше років, що звітам ніхто вас не вижене – я думаю, де є причина того, щоб не погоджуватися. Я от не бачу цього».   

Зрештою, депутати проголосували за скасування рішення виконавчого комітету. А також створили спеціальну депутатську комісію, яка вивчатиме дане питання.

Крім того, сьогодні на сесії дев’ятьом особам присвоїли звання «Почесний громадянин Тернополя». З них сімом – посмертно.

ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міської ради:

 «Аробелідзе Гоча, громадський діяч, місто Батумі, Аджарська республіка. Кравець Володимир Петрович, ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Гнатюка. А також, посмертно, військові-учасники АТО: Генерал-майор Кульчицький Сергій Петрович, Вовк Володимир Миколайович, Горайський Юрій Володимирович, Думанський Михайло Ярославович, Питак Андрій Андрійович, Стасів Михайло Ярославович, Яницький Володимир Ярославович».  

Також присвоїли міській загальноосвітній школі № 27 ім’я загиблого на Сході тернополянина Віктора Гурняка.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«На жаль, гинуть наші кращі колишні учні, випускники кількох шкіл. І в певний період ми відкривали іменні дошки пам’яті того чи іншого Героя, вже посмертно. Наступив момент, коли вийшли з пропозицією дирекція, колектив, батьківський, учнівський, про те, щоб присвоїти ім’я Віктора Гурняка 27 школі загальноосвітній, І-ІІІ ступенів. Це колишній випускник, це кращий з кращих був учень».

А ще, серед іншого, депутати прийняли зміни до бюджету міста на цей рік.

залишіть коментар