Громадські активісти відмовились від участі в атестаційних комісіях працівників поліції

Автор:     Опубліковано: 10 Серпня 2016 о 19:17    1 104 переглядів

Частина громадських організацій, представники яких брали участь у переатестації співробітників Національної поліції Тернопільщини оголосили про вихід із атестаційних комісій. Запевняють, реального впливу на ситуацію в МВС атестація не має.

ІГОР ВАСИЛІВ, активіст ВО «Автомайдан»:

«На даний момент ми вийшли з заявою колективною громадського сектора Тернополя: ВО «Автомайдан», «Самооборона Майдану Тернопільщини», «Вільні люди», Молодіжний конгрес, Рада бізнесу і представники ЗМІ на сьогоднішній день виходять з атестації міліціонерів, тепер ГУ НП, поліції в Тернопільській області».

Причиною цього стало поновлення на посадах працівників поліції, яких атестаційною комісією було рекомендовано звільнити. Активісти розповідають, їхня робота в комісіях та думка щодо тих, хто проходив атестацію реально на ситуацію не впливає.

ІВАН КОВАЛИК, активіст ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини»:

«Наше бажання ввійти в атестаційні комісії – воно було природнім. Ми вважали, що це є такий законний шлях до реформування тої системи і це шлях, яким можна подолати те, що в народі називають «мєнтовський бєспрєдєл». Насправді, за 2 роки ми перестали оперувати поняттями «мєнтовський беспрєдєл» як щось таке узагальнене. Воно в нас асоціювалося з конкретними прізвищами».

ІГОР ВАСИЛІВ, активіст ВО «Автомайдан»:

«Ми насправді більше не приймаєм в цьому участі і не хочемо, щоб атестація працівників поліції в Тернопільській області асоціювалася з нашими громадськими організаціями».

Представники громадських організацій кажуть, працювати в атестаційних комісіях було нелегко. Вони аналізували чимало інформації по кандидатах та спілкувалися з ними. Цікавились, звичайно, і доходами та витратами поліцейських. Запевняють, висновки робили зважено.

НАЗАР ЗЕЛІНКА, представник в атестаційних комісіях ВО «Автомайдан»:

«В комісіях були 2-3 представників громадськості, були представники Міністерства, були представники патрульної поліції. От. Відповідно, були великі дискусії. Десь, де були сумніви, то відправляли людей на поліграф. Вже на підставі результатів поліграфа, знову ж таки, досить тривалі дискусії і виносився кінцевий результат. По більшості людей, які були рекомендовані до звільнення – були одноголосні рішення».

ІГОР ВАСИЛІВ, активіст ВО «Автомайдан»:

«Я вам хочу сказати, щоб ви всі знали. Це не якась така велика таємниця, а, може, там і є, розголошення. Наші міліціонери вищої ланки мають 90%… Щоб ви собі розуміли, чому я кажу,що вони барани. Вони не мають навіть рівня патрульного. Для того, щоб бути патрульним поліцейським треба здати тести на 38 балів найменше. Один з начальників великих здав на 19 і на 12. Тобто разом він має 31. Прекрасно».

Не лише звільняти працівників поліції рекомендували активісти. Проте і в таких випадках їхню думку, кажуть, не враховували.

ІГОР ВАСИЛІВ, активіст ВО «Автомайдан»:

«Не демонізуйтте громадськість, в нас дійсно були люди, коли ми просили, щоб вони пішли на вищі посади. Бо там був кандидат наук, наприклад, хлопчина молодий, йому 27 років, по-моєму. Тобто зовсім, абсолютно, були нормальні люди. Ми прийшли і запитали. А яка доля цих людей? Ми не дарма робимо цю роботу? От ми рекомендували. – Так, ми подумаєм як це зробити». Добре, що тих, що ми рекомендували звільнити нічо не треба думати – вони далі прцюють».

Переконані змінити ситуацію не може і начальник ГУ НП в області – Олександр Богомол. Кажуть, одна з причин так звана «кругова порука».

ІВАН КОВАЛИК, активіст ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини»:

«Олександр Миколайович, на жаль, він не може розірвати цих зв’язків в силу різних обставин. В силу того, що він працював і в слідстві з тими людьми, можливо, там були якісь питання, він боїться того, що ці люди, коли будуть звільнені, вони зможуть говорити про багато різних речей».

ІВАН СОРОКОЛІТ, представник Ради бізнесу Тернопілля:

«В нас склалося враження, після коментарів вже окремих від поліції, що сама поліція, маючи шанс очищатися нашими руками, ну, тобто, бо є кругова порука – ніхто не хоче на когось щось цей. А так вони розуміють, що це не вони їх очищають, а якісь злі активісти. Ловіться за це, хапайтеся, маєте шанс. Нє, активісти шось там трохи не такі. Ну, то поясніть тоді, як це все змінити». 

Керівник Національної поліції в області прокоментує ситуацію завтра.  А активісти наразі переконують, шукатимуть іншого варіанту впливу на ситуацію. Можливо, підуть і на радикальні кроки.

залишіть коментар