Як провести літо із користю

Автор:     Опубліковано: 16 Серпня 2016 о 19:28    1 074 переглядів

Чимало школярів та студентів влітку обирають не відпочинок, а знову – навчання. Для такої категорії власне  і передбачена велика кількість освітніх програм.

Платні і безкоштовні, у рідному місті та за кордоном – літніх освітніх програм для учнів і студентів у Тернополі пропонують чимало.  Для усіх, хто спраглий до чогось нового, або ж просто хоче підтягнути свої знання, є чимало курсів, тренінгів та факультативів.  Голова молодіжної громадської організації «Атом» Ірина Яремчук розповідає: чималим попитом у нашому місті цього літа користувались безкоштовні курси з інформатики, які  проводили  тренери – волонтери.

 ІРИНА ЯРЕМЧУК, голова молодіжної громадської організації «Атом»:

«Ми навчаємо учнів програмуванню і це свого роду така профорієнтація, оскільки вони можуть відчути в собі покликання стати в майбутньому програмістами. А стосовно молоді, ми пробуємо надати їм таких навичок, оскільки інформаційні технології, вони зараз всюди використовуються, чи в навчання, чи в роботі, чи навіть для особистого життя вони є дуже корисними».

Представники громадської організації налагодили співпрацю з Корпусом Миру і в ході програми «Молодіжний розвиток» у Тернопіль запросили волонтера із Сполучених Штатів Америки.

Нішат Мхамуд працює у нас вже близько двох років. За цей час, дівчині вдалося опанувати українську мову та реалізувати декілька освітніх проектів.

НІШАТ МХАМУД, волонтер Корпусу Миру США:

«Діти тут дуже активні і коли я вивчала скетч-програмування, діти хотіли розуміти, як використовувати, і старші діти теж. Інколи в Америці старші діти думають, що це щось таке, класно, але тут діти дуже хочуть, і я бачу це».

До слова, свій наступний освітній проект громадська організація запланувала на осінь. Усіх охочих, волонтери навчатимуть менеджменту і маркетингу.

Популярними влітку є і закордонні освітні програми. Серед таких, зокрема, освіта в Канаді. Щоправда, це задоволення не із дешевих.  Оформлення документів, переліт, освіта і саме перебування за кордоном потягне від 3 з половиною тисяч доларів.

 СВІТЛАНА ІВАНЮК, освітній консультант:

«Ми індивідуально підбираємо програми навчальні для дітей, які щойно закінчили школу, також для студентів, які вже мають освіту бакалавра чи магістра, підбираємо післядипломні програми. Ще в нас формуються групові поїздки для підлітків, для дітей, які навчаються ще в школі з 14 років, на мовні курси  в Торонто чи в Ванкувер під час канікул».

Термін навчання різний: тиждень, місяць, рік чи навіть два.

СВІТЛАНА ІВАНЮК, освітній консультант:

«Дуже цікаві є еміграційні програми для наших студентів, тобто, якщо ти  відівчився два роки в коледжі, отримав диплом молодшого спеціаліста, тобі дають візу на три роки робочу, а пропрацювавши рік, ти можеш подаватись на еміграцію, тобто, є така вимога – 2 роки навчання, рік роботи і ви можете подавати документи на еміграцію і за рік вже отримати резидента».

Також студенти під час навчання можуть паралельно і працювати.

 

залишіть коментар