Як тернополяни відзначили День міста

Автор:     Опубліковано: 29 Серпня 2016 о 19:01    418 переглядів

Із урочистої літургії до свята Успіння Пресвятої Богородиці та 476-ї річниці міста Тернополя розпочалися святкові заходи 28 серпня. Усі охочі зібралися у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці, що на вулиці Острозького. Після цього на Микулинецькому кладовищі вшановували пам’ять загиблих бійців АТО.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Разом з нами сьогодні були присутні моряки з корвету «Тернопіль», були присутні іноземні делегації, зокрема з Грузії, з Польщі, також  посол Бельгії, який теж нас підтримав, поклали квіти разом з родичами загиблих і вшанували таким чином їх».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Хотів би відзначити, що 85 жителів Тернопільської області віддали життя за Україну. Багато з них є покалічені, але, тим не менше, мужні душевно. Я думаю, що в такий спосіб, ми просто підтримаємо всіх тих, хто ще є, і хто вважає, що про Героїв треба пам’ятати».

Дмитро Гайтко часто приходить сюди і сам, і з сім’єю. Каже, далеко не всіх хлопців, які тепер спочивають на Микулинецькому кладовищі, знав за життя, проте зараз – знає всіх.

ДМИТРО  ГАЙТКО, голова міської організації ветеранів АТО:

«І те, що сьогодні прийшли багато людей поклонитися, помолитися біля наших наших хлопців, це радує, що не забувають наших хлопців і приходять сюди з квітами. Тут завжди багато живих квітів».

САША ГАЙТКО:

«Треба вшановувати тих, що померли, і приходити ставити квіти».

ЛЮДМИЛА ГАЙТКО:

«Ми завдячуємо тим, що ми живемо в такому  красивому, мирному місті, наші діти можуть спокійно ходити до школи, радіти кожному дню. Тому ми повинні пам’ятати їх кожного дня».

Святкові заходи, серед іншого, провели і в парку Національного відродження. Зокрема, тут відбулася традиційна виставка-конкурс квіткових композицій. Свої роботи презентували працівники комунальних закладів міста, шкіл та дитсадків, обслуговуючих підприємств. Тема цього року – «Стверджуючи українське».

НАТАЛІЯ ЖУЧЕНКО, психолог Тернопільського міського територіального центру соціального обслуговування населення:

«Ця композиція називається «Відродиться Україна, як фенікс з попелу й вогню». Цю композицію ми робили разом з нашими підопічними. Птиця Фенікс символізує відродження, це такий символ вселюдський. В психології вважається, якщо цю символіку привносити, то рано чи пізно це буде ставатися. Це от птиця Фенікс, з вогню, вінку, і от вона відроджується, як наша Україна».

НАТАЛІЯ МАТВІЧУК, керівник гуртка Станції юних техніків:

«Це наші працівники робили. Наша художниця, Качанова Ірина Михайлівна, малювала лелеку. Її учні допомагали клеїти пір’я на лелеку».    

Не обійшлося без урочистостей і на Співочому полі. Тут, серед іншого, вручали відзнаки «Почесний громадянин міста Тернополя». Сімом, до слова, посмертно. Замість загиблих учасників АТО на сцену виходили їхні рідні. Також ще низка тернополян отримали відзнаки  міського голови.

ОЛЕКСАНДР СМИК, начальник міського управління культури і мистецтв:

«Це буде вшанування найкращих городян, мешканців Тернополя в різноманітних галузях, абсолютно: починаючи від партнера всіх наших свят, завершуючи тими людьми, які 30 років робили, наприклад, Співоче поле. Це – воїни АТО, це волонтери. Це люди, які безпосередньо працюють в різноманітних галузях, і незалежно від посад, а від їхньої працелюбності, від їхнього внеску в розвиток міста».     

СВІТЛАНА ЗАБРОЦЬКА, вчитель початкових класів Тернопільської спеціалізованої школи №3:

«Скажу відверто, було достатньо несподівано, я не очікувала. Буквально вчора дізналася про цю нагороду. Звичайно, дуже приємно, дуже приємно, що оцінена праця, що міський голова… Знайшли мене в школі і оцінили мої заслуги».

Вручали і державні нагороди.

БОРИС ШИНКАРЕНКО, артилерист 2 дивізіону 44 бригади:

«Прослужили, заробили, та й все. Що тут сказати, тут немає, що казати… Хлопці, ідіть служити, не бійтеся. Нічого тут поганого немає. І все».  

Завершилося дійство на Співочому полі концертом.

 

 

залишіть коментар