На небезпечних ділянках доріг Тернопільщини працюють відеокамери

Автор:     Опубліковано: 17 Серпня 2016 о 19:15    453 переглядів

Днями поблизу села Комарівка Бережанського району, на дорозі міжнародного значення Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам’янка, встановили ще одну камеру відеоспостереження. Цьогоріч це вже п’ята.

Камери відеоспостереження дорожники встановлюють на найбільш проблемних ділянках доріг: місцях концентрації ДТП, на спусках, підйомах та крутих поворотах. За два останніх роки на Тернопільщині облаштували 17-ть таких камер, 5 з яких – цього року. У пріоритеті, розповідають у Службі автомобільних доріг області, шляхи міжнародного значення.

 БОГДАН ЮЛИК, начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області:

«М-19 Доманове —Ковель — Чернівці — Тереблече, М-12 Стрий — Тернопіль — Кіровоград — Знам’янка, два міжнародних коридори. Що дає встановлення камер? Це місяця концентрації ДТП, тобто, дає можливість нам оцінювати стан проїзду, безпечність проїзду. Що стосується зимових умов, ми можемо побачити чи є затори, можемо бачити, чи є ожеледиця на покриті, приймати відповідне оперативне рішення».

Працюють камери в режимі он-лайн, тобто, у реальному часі можна спостерігати за тим, що відбувається на тій чи іншій ділянці доріг. Моніторити інтенсивність руху, стан проїздів і оперативно реагувати на ситуації, які виникають. Богдан Юлик пригадує, були випадки, коли відео з камер спостереження допомагали при встановленні причин ДТП. І – при виявленні порушників.

БОГДАН ЮЛИК, начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області:

«Зараз, наприклад, температура повітря, в середньому, більше 28 градусів, ми можемо по камерах аналізувати скільки великотоннажного транспорту, приблизно, проїжджає областю. Завдяки цьому аналізу,  ми встановлюємо вже вагові комплекси, де є найбільша інтенсивність руху великотоннажного транспорту».

Вартість облаштування однієї камери коливається в межах 10-ти тисяч гривень. На Тернопільщині протягом трьох років планують встановити близько сотні таких.

 

 

залишіть коментар